Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przenośny zestaw Głośniki+ładowarka
06-05-2009, 20:55
Przenośny zestaw Głośniki+ładowarka
Witajcie, wraz z kolegą wpadliśmy na pomysł (jakieś 2 lata temu kiedy jeszcze jeździło sie na wycieczki szkolne ;] ), skonstruowania prostego urządzenia.
*Mianowicie miało dostarczać prąd do ładowania telefonu(pomysł nie zrealizowany)
*Być małe mobilne (w postaci małego pudełka)
*Posiadać głośniki (Wtedy były to małe Creativ'y)
*Posiadać akumulatory pozwalające na 8h ciągłą pracę
*Posiadać ładny wygląd czyli, małą skrzynka z wbudowanymi głośnikami, wejściem na podładowanie akumulatorów, wejściem Audio oraz alternatywnym systemem ładowania na korbkę Big Grin

Powiem tak, pomysł zrealizowany, punkty nie zrealizowane to ładowanie telefonu oraz korbka.Reszta została wykonana, całkiem dobrze wykończona z leedowym podświetleniem oraz ciekawymi włącznikami.
Jeśli znajdę zdjęcia (niestety nasza maszyna do cieszenia uległa zniszczeniu) to zamieszczę. Ten projekt jest głównie przeznaczony dla młodych ludzi mających zamiar podzielić sie muzyką np. w autokarze pociągu itp jadąc na wycieczkę, może i głupie ale cieszy i jest dobrym treningiem dla początkujących konstruktorów Wink
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2009, 09:23
RE: Przenośny zestaw Głośniki+ładowarka
Przydały by się te zdjęcia Smile. Sam może coś takiego niedługo zrobię - kilkuwatowy wzmacniacz z zasilaniem akumulatorowym i głośnikiem tubowym. Za źródło sygnału będzie służyło jakieś tanie radyjko lub odtwarzacz mp3.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-08-2009, 15:43
Co do zasilania były by lepsze ogniwa fotowoltaiczne bo jaka przyjemność słuchania jeśli trzeba kręcić korbką.
18-04-2010, 00:33
Witam, ja zrobiłem coś podobnego i jak będę miał czas to wstawię na forumSmile wspomne tylko że jest to zrobione z głośników do kompa;]
14-12-2010, 13:44
Też się przymierzam do zrobienia czegoś takiego tylko mam problem z czego zrobić obudowę,jakie głośniki wybrać,ile tych głośników i jaki akumulator.Myślałem o tej korbce i to naprawdę dobry pomysł.Można kupić taką latarkę na korbkę za jakieś dwie dyszki.To dynamo generuje jakieś 5v.Żeby było to w miarę uniwersalne można wykorzystać żeńskie gniazdo USB.
05-01-2018, 10:09
Ja już od jakiegoś czasu też planuje zakupić sobie przenośny głośnik, ale zanim to zrobię chcę przeczytać ten artykuł https://www.bomi.pl/ranking-glosnikow-pr...ch-modeli/ żeby poznać specyfikę tego urządzenia. Dzięki nim będę widziała, który model jest najlepszy i na co zwrócić uwagę przed zakupem.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości