Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spawarka
14-04-2013, 10:58
RE: Spawarka
Cytat: mądra spawarka sama obniża Ci prąd, bo przekroczyłeś o 10s cykl pracy..
Nie wiedziałem.
Do tej pory myślałem, że ma to związek z spadkiem wydajności przetwornicy gdy nagrzewa się w czasie pracy, co jednak ma związek z walorami użytkowymi.
Cytat:istnieje możliwość uruchomienia się zabezpieczenia termicznego po przekroczeniu tego czasu, co jest zależne np. od temp. otoczenia.

Wiem ale nie powiem, przykro mi trochę że są tacy, jednak i oni spieszą niezwłocznie z odpowiedzią ale dopiero gdy pojawi się okazja aby kogoś ukąsić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-04-2013, 11:56
Ja jestem tego zdania co panownie na górze – To co pokazałeś to słabe rozwiązanie – ogólnie jestem zdania, że lepiej zapłacić troszkę więcej (nawet będąc totalnym amatorem) bo trochę lepsza spawarka daje większe możliwości przez co więcej się możesz nauczyć. Jakiś czas temu kupiłem sobie spawarkę firmy stayer (model S45.10KIT).. albo coś takiego. Ogólnie koń w logo. Przy maksymalnym obciążeniu książkowo jest sprawność na wysokości 45 % (i w sumie się nie myli), można pospawać rzeczy do około 2 cm (niby jest napisane na stronie producenta 2,5 cm ale sam nie testowałem). Generalnie – polecam
21-04-2013, 23:33
(15-04-2013 11:56)Janek69 napisał(a):  Ja jestem tego zdania co panownie na górze – To co pokazałeś to słabe rozwiązanie – ogólnie jestem zdania, że lepiej zapłacić troszkę więcej (nawet będąc totalnym amatorem) bo trochę lepsza spawarka daje większe możliwości przez co więcej się możesz nauczyć. Jakiś czas temu kupiłem sobie spawarkę firmy stayer (model S45.10KIT).. albo coś takiego. Ogólnie koń w logo. Przy maksymalnym obciążeniu książkowo jest sprawność na wysokości 45 % (i w sumie się nie myli), można pospawać rzeczy do około 2 cm (niby jest napisane na stronie producenta 2,5 cm ale sam nie testowałem). Generalnie – polecam
No ciekawie, a możesz powiedzieć ile zapłaciłeś za to cacko, bo moja stara spawarka niestety już nie nadaje się do niczego i rozglądam się za czymś nowym, ale w przystępnej cenie...
16-08-2013, 01:02
Miałem w rękach kiedyś spawarkę Stayera - bardzo dobry sprzęt.

Eukom Cabling
15-12-2015, 15:25
Myślę że na początku dobrym pomysłem byłoby wybrać się na jakiś kurs albo żeby ktoś Cię trochę przeszkolił, ponieważ spawanie nie jest takie łatwe jakby się mogło wydawać. Jeśli chodzi o sprzęt to na pierwszy raz nie trzeba Ci jakiś kokosów, możesz sobie sprawdzić ofertę http://www.sklep.tomsystem.pl/migmag/uch...awalnicze/ ja używam ich produktów od kilku lat i jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję że mogłem pomóc Smile
23-11-2016, 15:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2016 15:26 przez KStopa79.)
Podobnie jak autor tematu jeszcze nigdy nie spawałem. Przymierzam się do zakupu jakiejś dobrej spawarki i jakiegoś, choćby najbardziej ogólnego szkolenia. Czy istnieją jakieś cenne internetowe poradniki, z którymi warto byłoby zapoznać się na "dzień dobry"?
24-11-2016, 13:45
Ja doczytywałem trochę tutaj, ale przyznam, że spawanie, to wcale nie taka łatwa sprawa.
30-11-2016, 13:33
chyba najlepiej zgłosić się w tym temacie na kurs, zrobić sobie z tego papiery i zawsze mieć jeszcze jakąś alternatywę
05-12-2016, 13:32
Warto też zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas spawania. Przede wszystkim mówię o maskach spawalniczych i fartuchach. Ja zaopatruje się zawsze w takie akcesoria w sklepie tomsystem http://www.sklep.tomsystem.pl/akcesoria-spawalnicze/ mają wysokiej jakości produkty i atrakcyjne ceny.
15-12-2016, 13:49
(30-11-2016 13:33)Bmarcel napisał(a):  chyba najlepiej zgłosić się w tym temacie na kurs, zrobić sobie z tego papiery i zawsze mieć jeszcze jakąś alternatywę

Zdecydowanie, sam raczej nie ryzykowałbym takiej nauki.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości