Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego jest tak mało po polsku instrukcji obsługi??
28-10-2012, 00:15
Lightbulb Dlaczego jest tak mało po polsku instrukcji obsługi??
Jak kupujemy sprzęt zwłaszcza ten mały np.radio przeniosne -nie zawsze jest instrukcja obsługi po polsku,zdaża się instrukcja dwóch lub trzech językach ale nie koniecznie w polskim tłumaczeniu.

Bezpieczne prywatne przedszkole. Zapraszam !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2012, 11:27
RE: Dlaczego jest tak mało po polsku instrukcji obsługi??
To wszystko zależy od producenta.
Ja kupiłem kompresor olejowy Black & Decker instrukcja było po Norwesku, Arabsku, Niemiecku i po Chińsku ale Angielskiego już nie dali tak jakby te języki były bardziej powszechne od angielskiego. Mogli chociaż rosyjski dać, mama włada biegle więc bym się dowiedział jaki olej mam wlać.

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
28-10-2012, 21:50
Po prostu producentom nie zawsze opłaca się robić instrukcje, szczególnie w przypadku bardziej niszowych produktów, których dużo się nie sprzeda. Kolejna zachęta do nauki języka angielskiego, bo on jest praktycznie zawsze.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-10-2012, 22:48
Cytat:Kolejna zachęta do nauki języka angielskiego, bo on jest praktycznie zawsze.
Oj nie zawsze, nie zawsze Tongue

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
02-11-2012, 21:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2012 21:54 przez piotrek.)
Co innego angielski potoczny/ogólnodostępny a angielski techniczny. Z tą instrukcją to nie jest przypadkiem tak, że producent sam nie wie do jakich krajów zawita w sprzedaży jego produkt i stąd brak tłumaczenia, albo sprzeda tam się tam znikoma ilość, że nie opłaca się tłumaczyć? Nieraz sami polscy importerzy albo też sprzedawcy w sklepie internetowym dołączają swoją instrukcję obsługi (dostałem taką samoróbkę przy zakupie zasilacza cyfrowego do akumulatorków).
11-04-2017, 23:31
Dokladnie, techniczny angielski to co innego. Producenci nie wiedzą do jakich krajów pójdzie ich produkt. Ale również byłem kilka razy zaskoczony jak na chińskim alarmie, była instrukcja po polsku dołączona zapewne od sprzedawcy. Miły gest
17-04-2017, 18:27
Wydaje mi się, że po prostu to dla producenta dodatkowe koszty, ja ostatnio kupiłem sprzęt w którym instrukcja była... po niemiecku. Początkowo strasznie się wkurzyłem, ale znam dobrego i taniego tłumacza http://lingbart.com.pl/oferta-przeklad-tekstu/, pomógł mi w ciągu kilku chwil przetłumaczyć tekst i to w sumie za niewielkie pieniądze.
23-04-2017, 14:36
mnie strasznie irytuje brak instrukcji w języku polskim... Wiadomo, nie każdy włada biegle angielskim :/

polonista
17-06-2019, 18:43
Teraz jest sporo instrukcji w obcych językach, ponieważ też różnego rodzaju produkty są sprowadzane z zagranicy. Jeżeli nie możecie sobie z czymś poradzić i koniecznie potrzebujecie coś przetłumaczyć to w tym kierunku najlepiej zgłosić się do biura tłumaczeń https://berligo.com . Tam za niewielkie pieniądze przetłumaczysz dowolną treść.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości