Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akcesoria do kuchni - samodzielnie?
19-06-2013, 14:53
RE: Akcesoria do kuchni - samodzielnie?
Moim zdaniem lepiej będzie jak poświęcisz kilka stów więcej i zostawisz to w rękach fachowców. Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędza się mnóstwo czasu... jeśli źle coś zamontujesz zwiększasz ryzyko, że szybciej się to zepsuje, dodatkowo przy montażu może dojść do uszkodzenia elementów przez co może skończyć się na defektach blatów, czy drzwi. A przecież kuchnia ma służyć latami. Oszczędności szukaj gdzie indziej. To jest moja rada. Pozdrawiam i życzę powodzenia Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2013, 23:56
Samodzielne wykonanie kuchni jest oczywiście dużo tańsze od kuchni zakupionej na zamówienie. Trzeba się jednak troche znać na stolarstwie - tzn. najpierw zrobić projekt i rozrysować formatki z płyty (ścianki korpusu mebla), zakupić najlepiej już docięte i zaokleinowane płyty. Akcesoria meblowe są w marketach bardzo drogie - więc lepiej je kupić w sklepie internetowym - np. http://www.emeblowanie.pl
Wiadomo, trzeba się trochę napocić - ale samodzielnie wykonaną kuchnię na najwyższej jakości akcesoriach złożysz za 400-500 pln za metr bieżący kuchni, a stolarz będzie chciał od 1000pln w zwyż.

sklep z akcesoriami meblowymi http://www.emeblowanie.pl
02-10-2013, 01:55
(30-09-2013 23:56)Tango napisał(a):  Wiadomo, trzeba się trochę napocić - ale samodzielnie wykonaną kuchnię na najwyższej jakości akcesoriach złożysz za 400-500 pln za metr bieżący kuchni, a stolarz będzie chciał od 1000pln w zwyż.

Złożyć meble kuchenne, a samodzielnie je zrobić to są dwie różne rzeczy. Uważam, że wprowadzanie w błąd jest niekulturalne, nawet, jeśli służy tak szczytnej idei, jak promocja sklepu ;-)

Jeśli już tak wszystko liczymy i doradzamy, to musisz w swoich kalkulacjach uwzględnić:

- błędy w pomiarach,
- krzywizny ścian i podłóg,
- konieczność modyfikacji przyłączy kuchennych,
- dostęp do odpowiednich narzędzi,
- kilka godzin wolnego czasu.

Nie wspominam o pomocach do nawiercania, zawiasów, prowadników szuflad, w końcu materiale na szuflady, etc. Oczywiście każdy za pierwszym razem idealnie wytnie otwór w blacie (często kosztującym kilkaset złotych za metr), dostanie z hurtowni idealnie docięte i oklejone formatki. Do przygotowania mebli nie wystarczy umiejętność wkręcania śrubek. Jeśli weźmiesz po uwagę jeszcze to, że na poskręcanie wszystkiego trzeba sporo czasu, to Twoje wyliczenia będzie można schować... w buty. Znam wielu bardzo zdolnych, ale jednak majsterkowiczów. Samodzielnie można montować meble z paczki. Przy kuchni naprawdę radzę dwa razy się zastanowić, czy te oszczędności są tak duże...

http://www.PanFleks.pl - niezależny blog dla majsterkowiczów.
Testy narzędzi, projekty i porady.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
30-01-2014, 16:59
Mój tato od dziecka jest majsterkowiczem i większość mebli i udogodnień w moim domu rodzinnym zostało przez niego zrobione. Teraz tato jest już w takim wieku, że majsterkowanie zajmuje mu więcej czasu i nerwów niż wcześniej (to już nie te ręce, oczy, cierpliwość) i któregoś razu, kiedy zapytałem go czemu kupił gotową półkę nad łóżko, skoro w schowku ma pełno desek, które nadawałyby się na taką półkę, powiedział mi tak:
Bo przeliczyłem sobie czas, który musiałbym poświęcić na odnalezienie odpowiedniej deski, przygotowanie jej, cięcie, szlifowanie, malowanie, mocowanie i okazało się, że oszczędzając na półce za 50zł ze sklepu, straciłbym 200zł z nadgodzin w pracy - dlatego z bilansu wyszło mi -150 zł. A tak mama pojechała do sklepu, wybrała sobie półkę, a ja na nią zarobiłem nie tracąc ani czasu, ani pieniędzy, ani nerwów.

Morał?

Jeżeli szukasz oszczędności, szukaj ich z głową.
01-08-2016, 14:08
Niektóre elementy można oczywiście zainstalować samemu, ale nie wydaje mi się, że wszystkie. Montowałem dla żony ociekarkę do naczyń w szafce. Wystarczyło tylko wywiercić dziury, produkt już miał potrzebne uchwyty. Za coś takiego http://sklepstolarza.pl/blog-artykul/5/A...-domu.html zapłaciłem około 50zł i nie musiałem wydawać na robotę.
04-09-2016, 07:43
Kondzi, Twój tato przesadził z tą wyceną swego czasu na 200 zł. Samodzielny montaż mebli w kuchni to duża oszczędność. Zamawiasz w necie meble podając wymiary zdjęcia. Przysyłają do złożenia i masz połowę tego co byś zapłacił lokalnej firmie. Nowoczesne meble w kuchni kosztują od kilku do kilkunastu tysięcy. Montując je samemu przy kupnie w najtańszej ofercie wybranej w necie są duże oszczędności, które można wydać na lodówkę, piekarnik itp.

prosty przepis na naleśniki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-11-2016, 23:05
A powiedźcie mi, czy jest gdzieś możliwość powiedźmy docięcia płyt pod meble kuchenne?
Jakiś czas temu znalazłam ciekawą ofertę w http://www.pfleiderer.pl/ , przy czym są tam zarówno blaty, jak i płyty meblowe i tak się zastanawiam czy np. w marketach budowlanych można zlecić ich dokładne docięcie, czy jednak musiałabym poszukać jakiegoś zakładu stolarskiego.
16-11-2016, 10:39
Hej, pewnie, nie będzie z tym problemu. Ja meble kuchenne kupiłam w promocji na tej stronie: http://www.ceneo.pl/Zestawy_mebli_do_kuchni_i_jadalni ale już blaty i różne inne dodatki w markecie budowlanym. Bez gadania przycięli mi wszystko na miejscu i pasowało jak ulał.
26-11-2016, 17:37
My z mężem sami montowaliśmy kuchnię. Meble nie były wprawdzie na zamówienie, tylko gotowce, ale dopasowaliśmy tak, że jak ktoś tego nie wie, to się nie domyśli. Blat mieliśmy z marketu budowlanego, więc tam nam wszystko poprzycinali. Wszystkie uchwyty, półki na ścianie, detale - wszystko samodzielnie. Uważam, że wyszło dobrze. Generalnie, jest to kwestią umiejętności i sprzętu.
Uważam, że to jest fajna umiejętność, możliwość zrobienia czegoś samodzielnie. Zamówiłam sobie świetny zestaw przyborów kuchennych z wieszakiem - https://www.bellodecor.com.pl/kuchnia/ak...profi-plusi wiem, że będę go mocować sama Wink Sprawia to wieeelką frajdę Smile
27-11-2016, 22:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2016 22:41 przez Wieala.)
Jeśli robiłeś meble kuchenne na zamówienie, to montaż i tak masz gratis. Co innego kiedy kupujesz gotowe meble i dopasowujesz je do pomieszczenia. Tutaj można dużo zaoszczędzić montując je samemu. Ale to nie jest robota dla wszystkich. Przede wszystkim musisz to umieć. Nauka na pierwszym montażu to strata pieniędzy i nerwów, a efekt nie będzie zadowalający. Po drugie: narzędzia. Masz, czy zamierzasz je kupić? Byle jakim zrobisz niedokładnie bądź zepsujesz materiał. Dobre kosztują dużo i nigdy Ci się nie zwrócą.
Ja, pomimo że ze stolarstwem stykam się już od dzieciństwa (dziadek przedwojenny stolarz, ojciec praktycznie robił całą stolarkę budowlaną w domu), robię tylko jakieś niewielkie projekty do domu. Dodam, że mam całkiem niezły park maszynowy. Wykorzystuję go raczej do robienia mebli na działkę, do piwnicy, garażu... Ale robię to dla przyjemności, bo koszt moich prac w drewnie jest o wiele wyższy niż gotowe wykonane z materiałów drewnopodobnych bądź plastiku.
Chcesz się bawić w konstrukcje w płyt? Poszukaj w swojej okolicy stolarni, gdzie przycinają i oklejają płyty meblowe. Dostarczasz tylko rysunki techniczne i okucia, a oni znajdą Ci materiał i wykonają co trzeba. Jest to trochę tańsze, ale nie zawsze się opłaci.
Jak Cię to kręci, to kup sobie książkę Paula Forrester'a "Stolarstwo - materiały, narzędzia, techniki, projekty" i... przygotuj sporo kasy. Stolarstwo to niezła frajda :-)
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości