Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zużycie prądu
31-01-2017, 13:20
Zużycie prądu
Jak w tytule, chciałam zapytać jakie u Was jest zużycie prądu. Na początku tyg dostaliśmy fakturę za prąd i wynika z niej, że w okresie od 08.12.2015 do 11.02.2016 zuzylismy 255kWh/kW. Zastanawia mnie czemu tak dużo. Mieszkamy w domu jednorodzinnym w cztery osoby 2+2. Żarówki mamy wszystkie LED pokój dzieci łącznie 20 W, łazienka 15 W, kuchnia 10 W, hall 5W, wiatrołap 5W. Mamy jedną lodowko - zamrazarke, pralkę, piekarnik, pompę do wody, pompki przy piecu do centralnego. Nie korzystamy z mikrofali, z czajnika bezprzewodowego. Naprawdę nie wiem z kad te 255.

trądzik różowaty zdjęcia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2017, 15:17
RE: Zużycie prądu
(31-01-2017 13:20)reutran1988 napisał(a):  Jak w tytule, chciałam zapytać jakie u Was jest zużycie prądu. Na początku tyg dostaliśmy fakturę za prąd i wynika z niej, że w okresie od 08.12.2015 do 11.02.2016 zuzylismy 255kWh/kW. Zastanawia mnie czemu tak dużo. Mieszkamy w domu jednorodzinnym w cztery osoby 2+2. Żarówki mamy wszystkie LED pokój dzieci łącznie 20 W, łazienka 15 W, kuchnia 10 W, hall 5W, wiatrołap 5W. Mamy jedną lodowko - zamrazarke, pralkę, piekarnik, pompę do wody, pompki przy piecu do centralnego. Nie korzystamy z mikrofali, z czajnika bezprzewodowego. Naprawdę nie wiem z kad te 255.

Ja też nie mam pojęcia...

https://niwki.pl/produkt/olej-lniany/
05-02-2017, 22:19
(02-02-2017 15:17)rekin011 napisał(a):  Ja też nie mam pojęcia...

Może warto popytać znajomych?

http://centrumdownload.pl/farming-simula...na-wersja/
26-04-2017, 09:49
Tutaj nikt Ci w tym temacie nie odpowie - najlepiej zapytać u źródła. Jedyne co mogę poradzić to oprócz prądu mieć również gaz. Przynajmniej jeśli chodzi o ogrzewanie. Zerknij na stronę tej firmy i dowiedz się więcej na ten temat.
28-04-2017, 15:11
Jeśli chodzi o ogrzewanie to ja wykorzystuję węgiel orzech od firmy SmartTrans. Według mnie ogrzewanie tego typu jest dosyć tanie no i nie muszę wtedy korzystać z dodatkowych grzejników zasilanych prądem, bo to właśnie przez nie rachunki są później tak wysokie.
03-11-2017, 12:23
Ja chcę założyć pompy ciepła jest to takie urządzenie do ogrzewania. Już sobie nawet na https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciep...u-dla-cwu/ sprawdzałam ceny. Wiecie latem wręcz mnie dobiją te rachunki za prąd. Bo to właśnie energią elektryczną podgrzewam wodę latem. A bojler ma 300 l. I to wcale nie są małe pieniądze. A zimą też dopłacam bo czasem chcę się wykąpać rano, bo mam jakąś imprezę po południu. A wiadomo świeżo umyte włosy jeszcze trochę wilgotne się lepiej układa. Do tego jest to też rozwiązanie przyjazne środowisku. i trzeba przyznać, że jak porównuję cenę pomiędzy pompą, a paneli fotowoltaicznych to pompy są tańsze. Najdroższa pompa kosztuje około 10 tysięcy, a jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne to jednak za tą cenę nie założy się paneli. Zamontowanie takiej pompy nie wymaga zazwyczaj szerszego zakresu prac budowlanych i montażowych. Co jest dodatkową zaletą tego sposobu ogrzewania. Wydaje mi się, że bardzo szybko inwestycja w pompę się zwróci. A jak wy myślicie?
03-11-2017, 23:09
Najlepiej wyjaśnij to sobie z dostawcą innej opcji w tym momencie nie widzę
04-11-2017, 01:26
O ile nie robimy czegoś wyjątkowo bez sensu ( vel zostawianie mocnego PC 24h/doba ) to nie ma raczej problemu z tym...

04-11-2017, 22:54
@reutran1988 nie martw się. Masz normalne zużycie energii. Nawet powiedziałbym że jesteś oszczędny. U mnie w bloku w dwupokojowym mieszkaniu mam nawet większe (zdarza się powyżej 300kWh za dwa miesiące).
Co zżera Ci prąd? Najwięcej pewnie piekarnik (ok 2kW) ale przecież nie chodzi na okrągło. Zamrażarka też ciągnie niemało - i to cały czas. Następnie silniki pomp. Pewnie mają po ok 1kW. Odkurzacz pewnie też ok 1,3kW. A komputery, zasilacze, telewizor itp.
Też mam prawie wszędzie oświetlenie LED. Tylko do czytania używam halogenowej (zdrowsza dla oczu). Oświetlenie dużo nie pobiera. To pracujące non stop "pierdołki" potrafią napędzić licznik.
29-12-2017, 02:39
Moj telewizor ostatnio zaczal zuzywac bardzo duzo pradu i bylo z nim cos nie tak. wiec oddalem go do serwisu Skylab. Okazalo sie, ze bylo w nim cos zepsute. Mimo wszystko ciesze sie, ze udalo sie to rozwiazac, zanim rachunki mocno wzrosły.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości