Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsłuch wybuchowej czułości
14-08-2012, 11:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2013 05:32 przez fageKis.)
Podsłuch wybuchowej czułości
Jak w temacie takiej dużej czułości podsłuch jest wybuchowy w postaci dużych amplitud wzmacnianego sygnału oraz dla ustawionej dużej czułości zawiera bardzo duży poziom szumu.
Takie czułe podsłuchy są stosowane w ekstremalnie trudnych warunkach i ich parametry są wyższe: mają układy kompresji dynamiki, duże zasilanie na duże amplitudy sygnału i w końcu lepszą jakość -aby zrozumiałość dźwięku, wśród wielu mocnych i nie do wytrzymania zakłóceń, była dobra i nawet pomagała w precyzyjnej lokalizacji rozmówców w pomieszczeniu i to jest prawda.

Technika tak wykonanych podsłuchów jest wysoce profesjonalna z racji bardzo dużych czułości i stosowane są ekrany wewnętrzne i węzły prądowo-napięciowe i filtry kondensatorowe zasilania.
Dlatego ten schemat podaję z ciekawości i jako możliwy do wykonania i nic się wzbudza -tylko trzeba to umieć zrobić.

Ogólnie budowa jest prosta: wejściowy wzmacniacz na dwóch tranzystorach przerobiłem ze schematu magnetofonu ZK246 i przy małych amplitudach ma dobrą jakość a tr.BC313 ma małe szumy, następny wzmacniacz jest wysokiej klasy -aby dźwięki miały profesjonalną jakość i wreszcie stopień wyjściowy jest kl.A prostym wzmacniaczem na nowoczesnym tranzystorze o dużym wzmocnieniu lub układem scalonym. Są dwa stopnie regulacji czułości i nie problem jest je wybadać dla najkorzystniejszego poziomu sygnału i szumu. Inne są parametry podsłuchu w nocy a inne w dzień w warunkach miejskich i dodatkowym wyposażeniem jest kierunkowy mikrofon -zaznaczyłem go jako MDU24 i można stosować inne ale o parametrach studyjnych, co gwarantuje ich poprawną czułość na słabe dźwięki.
Domyślam się że produkowane podsłuchy dla detektywów nie mogą być aż takiej jakości jak z mojego schematu -mam na myśli dźwięki pomagające w wyobraźni lokalizować położenie rozmówców i to w sposób dokładny względem siebie, a do tego potrzeba jakości i inne zabawki na małe napięcia zasilania nie mogą być dobre, ponadto obecna technika zasilania i montażu nie pozwala na uzyskanie dużej czułości i szerokiego pasma -co ja wiem jak się robi, czyli robią rzeczy o mniejszym wzmocnieniu i ograniczają pasmo bo układy się im wzbudzają -mało tego nikomu pokarzą jak dokładnie się to robi.

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 19:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2013 02:28 przez fageKis.)
RE: Podsłuch wybuchowej czułości
Witam!
Dla maksymalnego zasięgu podsłuch dobiera się w ciszy nocnej np. o północy, aby regulacje miały sens od największej czułości do mniejszej, bo dalsze zwiększanie czułości niema sensu i lepiej jest od razu znać maksymalnie czułe ustawienie i niepotrzebnie niema co kręcić. Tylko cisza nocna ma bardzo wielką czułość na dźwięki i nocą dźwięki rozchodzą się nawet na odległość 10km lub więcej i zależy to od tego czy w ogóle niema wiatru i innych nakładających się dźwięków.
Właśnie z myślą o ekstremalnie wysokiej czułości podsłuchu podałem dodatkowy schemat i jeśli tr.BC313 okaże się tr.niskoszumowym to w sumie jest to nie byle jaka konstrukcja. Tr.BC313 łatwo jest sprawdzić i w pająku zlutować układ z dwoma tranzystorami i jednym wejściowym gniazdkiem na tr.BC313/BC179.

Załączone pliki Miniatury

17-07-2019, 10:29
A jakby ktoś chciał samemu przetestować podsłuch lub też kupić urządzenie, które pozwoli je wykryć to polecam zajrzeć na https://sklep-seko.pl/. Mają tam wszystko czego potrzeba.
05-01-2020, 20:12
Odwiedź ten artykuł https://podsluchy24.pl aby dowiedzieć się wiecej o tym.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-04-2021, 13:30
Zastanawia mnie jaki sens ma kupowanie różnych takich artykułów? Nie lepiej z korzystać z usług specjalistów? Wówczas odkrycie różne sprawy, znajdziecie prawdę. Przykładowo kompleksowe usługi świadczy agencja detektywistyczna https://detektywi.net/audyt-sledczy-prawno-podatkowy/ . Dzięki nim możecie rozwiązać wiele zagadek nawet powiązanych z waszą firmą.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości