Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podnośnik
16-07-2012, 22:34
podnośnik
Siemanko.
Kilka lat temu popsuł mi się bujany fotel biurowy, a mianowicie metalowy mechanizm się złamał. Nagle naszła mnie ochota na jego naprawę, okazało się, że wymiana mechanizmu to nie problem. Nie chcę jednak zamawiać jeszcze mechanizmu, gdyż mam niestety pewien problem z podnośnikiem pneumatycznym (gazowym). W dniu, w którym rozmontowałem fotel pamiętam, że w jakiś sposób dosunąłem którąś ruchomą część podnośnika do końca, niestety nie pamiętam którą. Teraz siedzę z tym podnośnikiem i nie mogę, niczego w żadną stronę przesunąć. Wydaje mi się, po wciśnięciu czarnego przycisku coś powinno się automatycznie wysunąć. Jak w ogóle to powinno działać. Przesyłam dokładne zdjęcia w linkach.
A1
A2
B1
B2
B3
B4
B5
C1
C2
C3
C4
C5
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-07-2012, 23:06
RE: podnośnik
Jeśli chodzi o ten przycisk to najlepszym rozwiązaniem będzie go wcisnąć (jeśli się da) ewentualnie spróbuj go przekręcić.

Problem może też być inny, podnośnik może byś już wyciągnięty maksymalnie a nie daje się z sunąc ponieważ jest przeznaczony do pracy pod dużym obciążeniem. Może użyłeś zbyt mało siły by go z cisnąć.

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
16-07-2012, 23:21
Oczywiście, że próbowałem wcisnąć ten przycisk.
Fotel działał tak. Była sobie dźwignia, jeżeli za nią pociągnąłeś to fotel się automatycznie podnosił (wydaje mi się, że pociągnięcie tej dźwigni skutkowało wciśnięciem guzika). Jeżeli pociągnąłeś za dźwignie i użyłeś siły, np. usiadłeś na fotelu, to fotel się opuszczał (logiczne). W tym momencie po wciśnięciu przycisku nic się nie dzieje, więc wydaje się, że przy takim ustawieniu siłownika, w jakim jest teraz, fotel powinien być podniesiony do góry. Zatem, żeby cokolwiek zrobić z tym ustrojstwem należałoby wcisnąć przycisk i docisnąć go, ale niestety nie reaguje. Właśnie zastanawiam się, jak on w ogóle się porusza. Czy tylko ten cienki bolec chowa się i wysuwa, czy może w środku jest jakiś drugi tłok, który również powinien się wysuwać. Na zdjęciu B5 i B4 widać dokładnie drugi wał w środku.
16-07-2012, 23:29
Super. Miałeś rację. Należało wcisnąć przycisk i użyć więcej siły. Wtedy ten wąski tłok się wsunął.
09-08-2012, 16:18
Jeszcze jedna sprawa. Fotel ładnie śmiga, ale zapomniałem nałożyć takiego plastikowego ustrojstwa, by ładniej wyglądało. Jak się wyjmuje tłok z mechanizmu przymocowanego do fotela. Wcześniej (podczas naprawy), pamiętam, że też miałem ten sam problem, ale jakimś cudownym sposobem wyszedł. Tłok to wiadomo jak wygląda, a co do mechanizmu to jest ten:
[Obrazek: 1_25dda1348846.jpg]
09-08-2012, 18:58
Taki sam mechanizm mam w krzesłach w biurze.
Jak je składałem to ten tłok po prostu wciskałem na siłę i pewnie siłą trzeba wyjąć.
Najłatwiej będzie zdjąć siedzisko i wybić go jakąś rurką i młotkiem.

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
04-01-2016, 08:08
Z jakiego dokładnie podnośnika korzystaliście? Sprawdź czy te modele są dobrej jakości i czy łatwo się je obsługuje?
08-01-2016, 12:28
O, też zastosuję tę technikę przy naprawie mojego krzesła w pracy. Zobaczymy czy starczy mi siły Smile
11-12-2018, 11:29
Skoro już mówimy o podnośnikach, to chciałabym was zapytać, jakie macie zdanie na temat podnośników teleskopowych? Widziałam je w ofercie GIZO https://gizo.pl/podkategoria/podnosniki-teleskopowe/ i prawdę mówiąc, to miałam zamiar zakupić inny sprzęt, ale te podnośniki teleskopowe bardzo mnie zainteresowały. Wiecie może na jakiej zasadzie one działają? I czy w ogóle się sprawdzają do pracy na magazynie?
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości