Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupno mieszkania?
11-01-2017, 16:52
Kupno mieszkania?
Zastanawiam się nad zakupem mieszkania na własność. Przeglądam oferty na https://tabelaofert.pl/mieszkania-na-sprzedaz/wroclaw i ogłoszeń jest sporo. Ale nurtuje mnie pytanie, czy kupić nowe mieszkanie od dewelopera, czy lepiej z rynku wtórnego, co myślicie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2017, 22:31
RE: Kupno mieszkania?
oczywiście, że kupno mieszkania jest dobrą inwestycją, w ogóle kupienie nieruchomości jest. Nie oszukujmy się to już nie te czasy gdy mieszkanie dostawało się w spadku po dziadkach które mieli z Spółdzielni mieszkaniowej za pracę w fabryce. Jak chcesz mieć swój kąt to inwestuj puki nieruchomości są opłacalne. Nie wiem skąd jesteś ale jeżeli z okolic Legnicy to powiem Ci że od tej firmy mieszkania są rewelacyjne http://www.modernbud.pl/sudeckie-cennik , tutaj możesz sprawdzić sobie ich cennik. Mieszkania w dobrej cenie w dobrym metrażu.
30-01-2017, 11:35
Też uważam, że kupno mieszkania to świetna inwestycja. W domu jednorodzinnym może mamy więcej możliwości, ale też większe koszty i więcej pracy przy sprzątaniu itp.

Polecam ten zakład produkcji kotłów c.o, który mieści się w pleszewie
11-03-2017, 19:58
Zależy od miasta. W niektórych różnica między cenami na rynku pierwotnym i wtórnym właściwie nie istnieje. Nowe zawsze będzie łatwiej w razie czego sprzedać.

RentFriend.pl
13-03-2017, 01:05
Może Wrocław? Tutaj jest chociażby ładna oferta mieszkaniowa http://www.mojdom.com.pl/lokale-mieszkal...enty-dabie - Wrocław to przepiękne miasto, które bardzo dobrze się rozwija Smile
13-03-2017, 09:21
(11-01-2017 16:52)mała_mi napisał(a):  Zastanawiam się nad zakupem mieszkania na własność. Przeglądam oferty na internecie i ogłoszeń jest sporo. Ale nurtuje mnie pytanie, czy kupić nowe mieszkanie od dewelopera, czy lepiej z rynku wtórnego, co myślicie?

A jaki metraż Cię interesuje???
15-03-2017, 20:10
Na pewno kupno mieszkania jest dobrym podejściem do tematu. Po co placić komuś za wynajem, jak można w tych samych pieniądzach spłacać kredyt w banku.
Natomiast czy mieszkanie ma być nowe, czy też starsze, to już zależy od Twoich mozliwości finansowych. Jeżeli masz odpowiednie fundusze, to kupuj nowe. Zawsze to mniej kasy będziesz póxniej wydawał na remonty. A poza tym, nowsze mieszkanie potem jest lepiej sprzedać.

Nigdy nie wiemy, jak wielki udział mają w naszym życiu inni ludzie, kto podejmuje decyzje, kto pociąga za sznurki. Chcielibyśmy wierzyć, że my sami, a potem się okzauje, że to zawsze był ktoś inny.
18-03-2017, 16:32
Ja bym na twoim miejscu pomyślał o nowym mieszkaniu. Dlaczego? Przede wszystkim na pewno nie będziesz w nim musiał wykonywać żadnych prac remontowych przez kilka albo nawet kilkanaście lat. Gdy kupisz jakieś używane, to nawet gdyby było ono "wypicowane" to i tak zaraz znajdziesz coś, co trzeba będzie wymienić czy zmienić. Ponadto, gdy będziesz chciał sprzedawać mieszkanie, to na pewno będziesz mógł za nie uzyskać znacznie wyższą kwotę.

Zabójcy mają cele. Siepacze mają truposzy.
18-03-2017, 21:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2017 17:23 przez marios.)
Nowe, lepsze, nie trzeba właśnie remontować, szpachlować. Ostatnio znajomy kupił używane no i od razu musiałem mu pomóc ze znajomym od firmy Projektoria, żeby ściany nieco wyprostować.

Mal gucken: Kuechen aus Polen
21-03-2017, 12:12
Jeśli kupujesz mieszkanie z wtórnego rynku to na pewno musisz je też wyremontować. Polecam Ci hurtownię Heban z Krakowa, oni mają bardzo duży wybór najróżniejszych materiałów wykończeniowych: http://www.heban.net/. U nich na pewno kupisz w dobrych cenach wszystko, czego będziesz potrzebować do remontu.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości