Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ramka
05-07-2012, 15:08
Photo Ramka
Zrobiłem ramkę na obrazek oceńcie jak wam się podoba. (Trzeba ją jeszcze polakierować!)

Załączone pliki Miniatury

Stolarstwo ...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2012, 15:15
RE: Ramka
Fajna, ale trochę za prosta. Smile Ogólnie OK.

Grafika 2D, Modele 3D twoich projektów, Projektowanie stron WWW oraz programowanie aplikacji web
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-07-2012, 15:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2012 15:29 przez kondzio-93.)
Ramka jak ramka nic wielkiego ale jak na pierwszy raz to git.
Boki można by jakoś ciekawie na frezarce obrobić albo bejcą przejechać.

A masz wyfrezowany wpust na szybkę i zdjęcie ? Bo na zdjęciu nie widać i boki kleiłeś bezpośrednio czy użyłeś jakiś małych kołeczków czy coś w stylu domino ?

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
05-07-2012, 15:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2012 15:41 przez Krzycho14.)
Dzięki ,że się wam podoba (no oczywiście jeszcze bejcą przejedzie się )

Stolarstwo ...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-08-2012, 13:32
Widać ,że trzymałeś się zasad
1.Wycięcie drewna i sklejenie.
2.Wyszlifowanie
3.Nasmarowanie szpachlówką szpar.
kolejne jeszcze ni wykonane przez Krzycho14
4.Wyszlifowanie śladów po szpachlówce.
5.Pomalowanie ramki Bejcą lub Drewnochronem (Bejcą 2 albo 3 razy ,drewnochronem tylko raz).
6.Pomalowanie lakierem bezbarwnym.
7.Wyszlifowanie papierem 220
8.Wywiertanie dziury na gwóźdź (najlepiej końcówką do konfirmatów bo ma taka grubość że zmieszczą się tam gwoździe z małą i dużą główką .
10-08-2012, 14:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2012 14:26 przez kondzio-93.)
(10-08-2012 13:32)SKZ Ramki napisał(a):  Widać ,że trzymałeś się zasad
1.Wycięcie drewna i sklejenie.
2.Wyszlifowanie
3.Nasmarowanie szpachlówką szpar.
kolejne jeszcze ni wykonane przez Krzycho14
4.Wyszlifowanie śladów po szpachlówce.
5.Pomalowanie ramki Bejcą lub Drewnochronem (Bejcą 2 albo 3 razy ,drewnochronem tylko raz).
6.Pomalowanie lakierem bezbarwnym.
8.Wywiertanie dziury na gwóźdź (najlepiej końcówką do konfirmatów bo ma taka grubość że zmieszczą się tam gwoździe z małą i dużą główką .
hahaha... takich bredni to ja jeszcze nie słyszałem hahahahahaha

Cytat:3.Nasmarowanie szpachlówką szpar.
Po co, wystarczy dobrze uciąć pod katem 45* i nic nie trzeba szpachlować.

Cytat:5.Pomalowanie ramki Bejcą lub Drewnochronem (Bejcą 2 albo 3 razy ,drewnochronem tylko raz).
Pierwszy raz słyszę taką głupotę.
Bejce nakłada się raz (nasączasz nią szmatę i sru, a następnie ścierasz, można też używać pistolet lakierniczy).

Cytat:6.Pomalowanie lakierem bezbarwnym.

Najpierw lakierujesz a następnie szlifujesz 220 Huh Po co, by lakierować znowu ?
Jeśli np. chce się uzyskać wysoko jakościową powłokę lakieru na samochodzie to często robią to w podobny sposób, najpierw lakierują i nakładają lakier bezbarwny a następnie papierem wodnym 1500-2000 szlifuje się samochód i polerka.

Cytat:8.Wywiertanie dziury na gwóźdź (najlepiej końcówką do konfirmatów bo ma taka grubość że zmieszczą się tam gwoździe z małą i dużą główką .
Kolega widział kiedy kol wiek wiertło do konfirmatów KLIK - FOTO

Ahh...No cóż...

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
01-09-2018, 10:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-09-2018 10:07 przez jjusti18.)
A nie lepiej kupić gotową ramkę? W sklepie https://www.fotosklep55.pl masz dostęp do ogromnego asortymentu ramek o różnorodnej stylistyce. Może w ten sposób idealnie dopasować ramki do swojego wnętrza. Moim zdaniem to dobra opcja, zaoszczędzisz sporo czasu. Chociaż wiem, że jak coś samemu się wykona też cieszy.
12-01-2019, 13:08
Ja chcę zamówić sobie akurat antyramę i rozważam taką ze szkła > https://aluramy.pl/antyramy/szklo ponieważ takie ramki wyróżniają się tym, że nie posiadają zewnętrznej listwy ramiarskiej. Idealnie nadają się do oprawiania wydruków zdjęć, nowoczesnych grafik czy dyplomów. Idealnie bedą pasowały do mojego biura, nie sądzicie ?
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości