Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z jakich maszyn korzystacie?
28-06-2012, 12:14
Z jakich maszyn korzystacie?
Witam wszystkich serdecznie,
zastanawiam się nad kupieniem sobie maszyny do obróbki drewna, ale ponieważ nie chce strasznie dużo wydawać, pomyślałem, że pewnie najlepiej by było kupić od razu maszynę kombinowaną. Co o tym sądzicie? Jakie maszyny macie we własnych asortymencie? Czy wogóle jakieś macie, a jak nie, jakie byście mi mogli polecić? Mamy razem z bratem mały warsztacik, i chcemy go trochę rozbudować. Dzięki z góry za rady! Miłego dnia!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-06-2012, 13:10
RE: Z jakich maszyn korzystacie?
Cześć Grzechu,

Nie zajmuję się wprawdzie stolarstwem zawodowo, ale mam kilka niezbędnych maszynek.
Mam piłę stolikową Scheppacha, ukośnicę Makity oraz elektronarzędzia: małą i dużą szlifierkę oscylacyjną, podobny zestaw mimośrodowych, oczywiście wiertarkę (a nawet 3 Smile), wkrętarkę akumulatorową. Strug elektryczny kupiłem na próbę, zastanawiam się nad grubościówką i strugarką. Frezarki mam dwie - małą Makitę i większego Boscha (jakiś stary, zielony model). Ze względu na ograniczone miejsce nie mogę pozwolić sobie na combo.
Sporo informacji na temat maszyn znajdziesz na Forum Stolarskim e-manta. Tylko uważaj, to zawodowcy, więc z miejsca odradzą Ci zakup maszyn typu Bernardo i Maktec. Pytanie też ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na zakupy?

http://www.PanFleks.pl - niezależny blog dla majsterkowiczów.
Testy narzędzi, projekty i porady.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-06-2012, 14:51
Fajnie, że chcesz zajmować się stolarstwem ale w Polsce trochę ciężko dostać dobre maszyny dla stolarzy hobbistów tym bardziej jakieś wielofunkcyjne. Ale warto by poszukać na allegro może znajdzie się coś używanego w dobrym stanie. Ja obecnie poszukuje piłę stołową jakąś dużą do pracy z płytami.
Jest taki portal "Dom i Drewno" który polecam. Wiem, że osoba prowadząca go sprowadzała dwie maszyny specjalnie z Francji.

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
28-06-2012, 16:06
Ja przepraszam, że trochę się podroczę...
Nie sądzę, żeby w PL był kłopot z dostępem do maszyn, tu bardziej chodzi chyba o zasobność naszych portfeli... Combo można dostać już za parę tysięcy - będzie to oczywiście chinka udająca austriaczkę, ale na początek wystarczy. Znajomi polecają SCMa, ale to już wyższe kwoty. Wszystko zależy od tego, co zamierzamy robić maszyną.

Z handlarzami w branży stolarskiej jest trochę tak, jak z handlarzami aut - nie da się kupić dobrego narzędzia w niskiej cenie. Pamiętajcie, że handlarz sprzedając Wam maszynę musi na niej zarobić, więc albo remontuje ją małym kosztem, albo kupuje za niewielkie pieniądze.

28-06-2012, 18:45
Dokladnie, tez mysle, ze problem tkwi raczej w zasobie portfela, niz w dostepnosci. Sam nie jestem jakims specjalista, ale moj ojciec sie tym troche zajmowal i wiem ze jest na polskim rynku pelno maszyn, i to porzadnej jakosci, i w sumie mysle ze nawet w przystepnej cenie.
A co do chinszczyzny, to powiedz, co w dzisiejszych czasach nie jest produkowane w Chinach?? :shy:Czesto jednak firmy sprowadzaja stamtad czesci, a wykanczaja, czy skladaja na miejscu, wiec nie mozna uogolniac
28-06-2012, 18:51
Hmmm... faktycznie główną role odgrywają pieniądze, dla kogoś kto chciał by się zając stolarką hobbistycznie wydatek kilku tysięcy najprawdopodobniej przekreśli marzenia.

Łatwiej jest w USA czy Niemczech, będąc kiedyś u naszych zachodnich kolegów wstąpiliśmy do markety typu Praktiker bez problemu można było dostać tam stolik pod frezarkę czy grubościówkę itp. oczywiście był to sprzęt dla hobbistów i jakiś nieznanych mi marek, w naszych marketach ciężko o takie rzeczy.

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
28-06-2012, 18:53
Nom, racja, w Polskich supermarketach budowlanych to mozna dostac ewentualnie albo jakies zabaweczki dla dzieci, co rozwala sie po tygodniu, albo drogie i firmowe maszyny, nie do konca przeznaczone dla skromnych hobbistow.
28-06-2012, 20:46
(28-06-2012 18:51)kondzio-93 napisał(a):  dla kogoś kto chciał by się zając stolarką hobbistycznie wydatek kilku tysięcy najprawdopodobniej przekreśli marzenia.

Od tego mamy takie fora, żeby pomagać sobie oszczędzać pieniądze Smile

(28-06-2012 18:51)kondzio-93 napisał(a):  Łatwiej jest w USA czy Niemczech

Podpisuję się obiema rękoma oraz stopamiBig Grin Ubolewam nad tym, że traktuje się nas po macoszemu. Mamy jeden (no góra dwa) tytuły prasy dla majsterkowiczów, o gazetach dla profesjonalistów nie wspomnę. Pożyczam regularnie od kolegi magazyn dla stolarzy wydawany w Stanach. A u nas...Oprócz ogólnobudowlanych typu Murator nie ma absolutnie nic wartego uwagi...Sad

(28-06-2012 18:51)kondzio-93 napisał(a):  bez problemu można było dostać tam stolik pod frezarkę czy grubościówkę itp.

Nie wiem jakie sklepy masz w okolicy, kondzio, ale np. w poznańskiej Castoramie znajdziesz stolikową frezarkę Dedry, etc. Na allegro kupisz za około 200 PLN stolik do frezarki. W kwestii maszyn polecam gorąco market Jula - poczytacie o nim na blogu. Mają duży wybór maszyn, których nie mają inne sieci.

@CzarnaPantera - w naszych marketach są głównie marki własne i materiały budowlaneBig Grin Profesjonalne narzędzia lepiej kupować u dilerów, bądź w sieci.

28-06-2012, 21:21
Cytat:Pożyczam regularnie od kolegi magazyn dla stolarzy wydawany w Stanach.
Ja czytuje magazyn ShopNotes, jest w nim wiele porad i projektów.

Cytat:Nie wiem jakie sklepy masz w okolicy, kondzio, ale
Najbliżej mam do Praktikera (oni maja trochę sprzętu), Nomi i obi czy ibi w Pile w tych dwóch ostatnich nic nie mają.

To, że można kupić stolik pod frezarkę w sieci to wiem lecz nigdy nie widziałem takiego w żadnym markecie.

Dere widziałem ale nie wiem czy jest to godne uwagi.
Po za tym stolik pod frezarkę zawsze można zrobić samemu, największym wyzwaniem jest mechanizm do podnoszenia i opuszczanie.

P.S. Do Poznania mam około 70km więc jak znajdę czas to wybiorę się do Castoramy, a co Cool

29-06-2012, 13:10
No popatrz popatrz, naprawdę nie wiedziałem, że tu są sami specjaliści! Jak widzę bardzo dobrze się znacie na maszynach. My w sumie z braciszkiem myśleliśmy o wyrówniarko-grubiarce od Hammera, bo podobno są bardzo dobre w obsłudze i serwis jest super. Mówi wam to coś? To maszyny robione w Austrii, więc z pewnością bardzo dobre jakościowo. Cenowo chcemy sobie i tak kupić na spólkę, więc to nie jest aż taki problem, jak maszyna jest trochę droższa.
Acha, w sumie chciałem w związku z tym zapytać, co macie na myśli mówiąc "chińskie udające austriaczkę"? życzę miłego weekendu!!!
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości