Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z jakich maszyn korzystacie?
03-08-2012, 13:14
RE: Z jakich maszyn korzystacie?
ale Felder i Hammer to w sumie jedna firma, nie? Blush
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-08-2012, 14:24
Felder-Gruppe to producent, Felder, Format-4, Hammer to ich linie/marki. Ta ostatnia jest linią obrabiarek "amatorskich".
Tak samo jak wspomniany wcześniej SCM i MiniMax.

http://www.PanFleks.pl - niezależny blog dla majsterkowiczów.
Testy narzędzi, projekty i porady.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-08-2012, 09:28
po prostu byl sobie Felder i zalozyl podmarki tak jakby Smile
wlasciwie to hammer tez jest raczej profesjonalny chyba, tylko do mniejszego uzytku
05-08-2012, 22:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2012 22:20 przez Pan Fleks.)
(05-08-2012 09:28)CzarnaPantera napisał(a):  wlasciwie to hammer tez jest raczej profesjonalny chyba

Zawsze mnie zastanawiał sposób, w jaki użytkownicy i producenci oceniają klasę narzędzia...Wink Są narzędzia-zabawki, są narzędzia-zabawki dla wymagających i są narzędzia do intensywnego wykorzystywania. Nie wystarczy napisać na obudowie magiczne Professional; od napisu maszyna nie będzie lepsza. Na klasę narzędzi wpływ ma wszystko - użyte materiały, konstrukcja, patenty technologiczne, a także serwis i dostęp do części zamiennych. W przypadku Feldera Hammer to akurat najniższa półka dla majsterkowiczów. Oczywiście lepsza, niż np. Bernardo. To, co mówią przedstawiciele handlowi na ich temat zależy akurat od tego, co chce usłyszeń klient. To tak jak w markecie: chcesz kupić wiertarkę, to sprzedawca zaproponuję ci wiertarkę X, bo akurat przyznałeś się, że masz do wydania tyle i tyle. Żeby miło Cię połechtać rzuci na odchodne, że to profesjonalny model, bo ma metalową obudowę. To nic, że montażysta na taśmie nie nasmarował przekładni. To nic, że przy temperaturze -5st. pokruszy się izolacja kabla sieciowego. Dla sprzedawcy to profi.

Maszyny stolarskie najwyższej klasy są zaprojektowane do ciągłej pracy na 3 zmiany, gwarantują bardzo wysoką powtarzalność produkcji, mają sprawny serwis, etc. Zachęcam wszystkich posiadaczy Hammerków do pracy na niej przez 12 godzin - wtedy będziemy mogli rozmawiać na temat ich "profesjonalności" Smile

(05-08-2012 09:28)CzarnaPantera napisał(a):  tylko do mniejszego uzytku

No właśnie, sam sobie odpowiadasz na wątpliwości. Czy słyszałeś kiedyś o młocie udarowym Hilti "do mniejszego użytku"? Albo o Festoolu do mniejszych robótek? ;-)

Pozdrowienia,
PanFleks

http://www.PanFleks.pl - niezależny blog dla majsterkowiczów.
Testy narzędzi, projekty i porady.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-08-2012, 22:35
oj nie lap za slowka Smile) w zamysleniu bylo ze po prostu krotsze w wykonaniu i latwiejsze czynnosci.
chodzilo o to ze wiadomo szafy trzydrzwiowej to nie zrobisz na hammerze, ale to co juz na nim zrobisz to nie bedzie jakims smieciem, tylko jakosciowym produktem
10-08-2012, 13:14
Wkrętarko - wiertarka Skill
Wiertarka Celma
28-08-2012, 15:38
no w sumie pod slowem "amatorska maszyna" rozumie bardziej cel używania tej maszyny, czyli dla amatorow, co nie znaczy, że zła jakościowa, ale nie dla wielkich zakładów, jak np. feldera albo i inne maszyny. Profesjonalne dla mnie też znaczy, że maszyny są stosowane do celów profesjonalnych, czyli np. do sprzedarzy a nie dla własnego użytku...ale nie zajmujmy sie teraz semantyką, bo to nie forum na to. Chciałem w sumie spytać, czy w tych maszynach od feldera sa wbudowane systemy cnc? i czy to jest dobry system czy raczej powinno sie go unikac? Tongue
30-08-2012, 10:24
tak, w tych wiekszych maszynach Feldera masz wbudowany CNC i sa one precyzyjne i dobre
12-09-2012, 09:33
w sumie cnc to nie system, oczywiście się przejęzyczyłem, ale na szczęście nikt się nie skapnął. W sumie dowiedziałem się właśnie, że cnc jest tylko w maszynach format4, czyli jednak nie we wszystkich maszynach felderowskich Dodgy
12-09-2012, 14:00
no sorrki, ja tez nie wyrazilem sie jasno, w tych wiekszych maszynach chodzilo mi o ich format4-najwieksze jakie produkuja. Takie maszyny to juz tylko do wiekszej produkcji
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości