Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki ruter do radiówki
11-05-2012, 23:10
Jaki ruter do radiówki
A więc sprawa przedstawia się tak
mam internet radiowy 2MB/s
i jadę jutro kupić ruter i chce wiedzieć jaki mam kupić bo czytałem o tych dsl i adsl i konkretnie zgłupiałem.
kabel od anteny idzie do zasilacza i od zasilacza do kompa na zasilaczu pisze poe i lan. czyli jaki ten ruter ma być chodzi mi o wi-fi w standardzie n.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2012, 17:48
RE: jaki ruter do radiówki
Czy kabel który leci od anteny do zasilacza i od niego do komputera to przypadkiem nie skrętka? Z opisu na to wygląda więc w antenie albo gdzieś po drodze znajduje się już router. ADSL i DLS tyczą się modemu i połączenia internetowego korzystającego z linii telefonicznej, przy radiówce nie potrzebujesz modemu.

Domyślam się, ze chcesz sobie zrobić w domu internet bezprzewodowy by np. nie ciągnąć kabla za laptopem. Do tego wystarczy właściwie dowolny access point - byle można do niego wpiąć skrętkę i posiadał jakąś antenę.

O sieciach już trochę w wortalu pisałem - http://wortal.majsterkowicza.pl/2012/03/...puterowej/
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-05-2012, 13:41
Mam radiówkę, podpiąłem do tego router tp linka wr340g i w zupełności wystarcza na 105m2 mieszkania Wink

online project management Zarządzanie Projektami
16-05-2012, 20:31
Też mam tego AP'eka i jak na tą cenę to nieźle się spisuje, choć szkoda, że nie ma wymiennej anteny.
16-05-2012, 21:15
RE: Jaki ruter do radiówki
Też właśnie gościu w sklepie doradził mi ten ruter i na razie jest ok nie rozłancza sie i łatwo było go z konfigurować (dołączona płyta mówi co krok po kroku trzeba robić)Smile

Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw ściągnie Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
15-02-2013, 15:56
W małym mieszkaniu powinien dać radę, ale obawiam się, że przy większej ilości ścian będzie ciężko.
20-02-2013, 00:02
Ja do radiowego mam dwupasmowego E2500 (LINKSYS) - działa bezbłędnie, także polecam, bo akurat do radiówki ciężko znaleźć dobry router (w sensie stabilnie działający) - przynajmniej u mnie tak było.
26-10-2015, 07:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2015 17:32 przez kimon.)
Jeśli zależy Ci na czymś porządniejszym to polecam zainwestować w takiego Tp linka:
euro.com.pl/routery/tp-link-ac1750-archer-d7.bhtml - bardzo dobrze wykonany. Sprzęt posiada super zasięg.
W bardziej ekonomicznej opcji polecam Ci ten model;
euro.com.pl/routery/d-link-dir-816l.bhtml
Jest dwa razy tańszy ale również powinien dać radę.

Pamiętaj jeszcze o jednym. Musi być wejście WLAN. Konfigurację przeprowadzisz przy pomocy załączonego oprogramowania. W dobrej cenie obecnie są w sklepie rtv Euro agd.
18-11-2015, 10:41
Wystarczy kupić dobry Router za 100 zł i na mieszkaniu będzie śmigać. Chyba że chcemy mieć dużą szybkość przesyłu informacji to już trzeba trochę zainwestować.
29-08-2016, 13:20
Jaz używam AirLive od 4 lat i działa ok. Popatrz sobie na ale-drogo najpopularniejsze ale nie najtańsze i masz prosty wybór
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości