Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komin
28-01-2016, 12:32
Komin
A możecie doradzić jaki wkład kominowy kupić? Sprawdź czy w ogóle te ceramiczne faktycznie teraz najlepiej się sprzedają?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-11-2017, 16:06
RE: Komin
Jeśli chodzi o wybór komina to ja polecam wejść na http://www.systemykominowe.pl/ . Jest to strona gdzie sprzedają kominy systemowe. Firma systemykominowe powstały w 2012 roku, swoje produkty sprzedają zarówno osobom prywatnym jak i firmą budowlanym. Skoro ta firma przeżyła na takim dość wąskim rynku znaczy, że ich produkty są bardzo dobre. Najlepsze jest to, że ich produkty dostępne są w czasie całe roku. Szczególnie dobre i atrakcyjne jest to, że zamówienie jest realizowane w ciągu 2 dni oraz dostawa jest gratis. Pomagają także w doborze systemu bazując na przesłanych projektach budynków. Dlaczego wgl mówię o systemach kominów, bo w przeciwieństwie do tradycyjnych kominów murowanych, które są przystosowane do kominków otwartych czyli takich bez wkładów kominkowych. Generalnie w przypadku zamkniętych wkładów konieczne jest lepsze odprowadzanie spalin, w przeciwnym razie w kominie skrapla się woda, która łączy się ze związkami siarki jako skropliny. Te szybko niszczą cegłę i zaprawę. I własnie takie odprowadzenie dają systemy kominowe.
17-12-2017, 19:47
Ale nie piszesz do czego ten wklad, jaki rodzaj ogrzewania itp. Na pewno potrzebujesz wkladu do ogrzewania gazowego. Tyle, ze teraz wybor nie ogranicza sie wylacznie do wkladow ze stali nierdzewnej, ale sa tez wklady tzw. Alufol (znajdziesz w Google). Najlepszym wyjsciem bedzie zadzwonic do firmy kominiarskiej z twojej okolicy i niech oni doradza cos odpowiedniego. Nie ma sensu tez za bardzo sepic, bo te najtansze wklady moga sie po kilku latach po prostu rozpasc i wtedy cala oszczednosc idzie sie pasc. Bo po pierwsze wydasz na drugi wklad, a po drugie na demontaz zniszczonego i montaz nowego.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-12-2017, 23:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2018 11:10 przez pesto.)
Właśnie, pytanie do czego wkład i jaki typ ogrzewania. Skoro masz pytania dotyczące ogólnie rzecz biorąc kominków, to poczytaj sobie poradniki. Ja na podstawie porad wybrałem z casto daszek kominowy i wybór był trafny, sprawdza się
23-01-2018, 02:28
Nie napisałaś do jakiego pieca. Jeśli jest to kocioł na paliwo stałe, opalany węglem, to najlepsze będą wkłady ceramiczne lub stalowo-ceramiczne. Idealnym dla Ciebie rozwiązaniem jest zatrudnienie firmy, która robi to od lat i po prostu wie co doradzić. Mogę polecić YASAM - http://123kominy.pl/index.php/ceramiczne/ bo wiem, że to dobrzy fachowcy i będziesz z nich zadowolona.
11-03-2018, 22:16
A znasz firmę Piecbud https://www.piecbud.net.pl/ ? Oni zajmują się kominkami, tymi z płaszczem wodnym to może tam się zorientuj
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości