Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piła stołowa z pilarki ręcznej.
29-11-2013, 23:37
RE: Piła stołowa z pilarki ręcznej.
Bardzo udana konstrukcja. Nie ma znaczenia że jest z drewna. Solidne wykonana, łatwa w naprawie - same zalety. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to zmieniłbym wyłącznik na dźwigniowy (np. AZR). Chodzi o to by w razie nagłej potrzeby łatwo było zatrzymać piłę. Pracuję podobnymi narzędziami własnej konstrukcji i wiem, że nieostrożnemu żadne osłony nie pomogą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 18:53
Konstrukcja tania bo z drewna metalowa była by lepsza. Czesto przerabiane tak są frezarki ręczne na stołowe.

Domki ogrodowe
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
07-10-2014, 22:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2014 22:11 przez Wieala.)
Metalowa byłaby może trwalsza, ale o wiele trudniejsza w wykonaniu, zwłaszcza gdy nie ma się marzędzi do obróbki metalu.
Swoją pierwszą stołową pilarkę również zrobiłem z drewna (z wyjątkiem wałka) i służy mi już prawie 30 lat. Jak ją trochę oczyszczę, to zrobie fotkę. Tak dla porównania :-)
25-02-2015, 13:53
Czyli sam sobie kompletujesz wszystkie potrzebne elementy tak?zobacz tu w ogóle mają jakiś większy wybór?coś już u nich zamawiałeś?
22-04-2015, 06:11
Pila stolowa wyglada bardzo profesjonalnie, gratuluje! Swietna robota!
12-02-2017, 15:20
(22-03-2012 22:01)kondzio-93 napisał(a):  Faktycznie może być trochę niebezpieczna, chwila nieuwagi i palca nie ma, ale wystarczy myśleć i uważać podczas pracy i nic się nie stanie. Często osoby pracujące z takimi maszynami nie maja jakiejś części ciała najczęściej palca ale wynika to z braku ostrożności. Mój dziadek prawie przez 50 lat był stolarzem i miał własna stolarnie i nigdy sobie nie obciął palca ani innej części ciała. Ja podczas pracy z nią uważam, po za tym używam popychaczy (to te dwie deseczki na pierwszym zdjęciu), w życiu miałem do czynienia z bardziej niebezpiecznymi maszynami i nic się nie stało.
Po za tym w medycynie dużo sie zmieniło od tamtych lat więc jak przywiozę im palec to go przyszyją Tongue

Cytat:wydaje mi się ,że ta drewniana konstrukcja nie do końca jest bezpieczna

To, że jest ona drewniana nie ma tu nic do rzeczy, blat jest zrobiony z 1cm sklejki która jest naprawdę wytrzymała, nogi są z kantówki 4 na 4,5 cm skręcone 8 cm śrubami uwierz mi wszystko jest wytrzymałe, tarcza rozkręcona do 3 tyś. obr. także nie wystrzeli w jakąś tam stronę, fizyka czuwa.
29-11-2017, 13:39
hej
czy wyświetlają się Wam obrazki z postów poniżej pierwszego? np?
"Dzisiaj wprowadziłem w niej dwie drobne zmiany:

Pierwsza to podwyższenie ogranicznika z 1cm do 4,5 cm, czasem się przydaje.
[Obrazek: 68ec02f27554a69e.jpg]

Druga to możliwość płynnej regulacji głębokości cięcia, dzięki czemu można wykonać np. rowek w kantówce itp.
[Obrazek: 7734f8b2b2b64f54.jpg]"
30-11-2017, 11:25
Bardzo fajne wykonanie tej piły. Oby więcej takich projektów na forum było.

Nie wyświetlają się obrazki nawet po skopiowaniu i wklejeniu w nowe okno przeglądarki.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości