Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
materiał na garaż / wiatę
18-11-2015, 16:24
RE: materiał na garaż / wiatę
Praktycznie wszystko ukończone.
Chwilkę zeszło,bo pogoda różna,a i czasu mało.Jak mam drugą zmianę,kolega ma czas mi pomóc to od rana do światła dziennego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2015, 23:45
Czasem tak bywa,że masz coś zrobić a inne tematy ważniejsze się pojawiają....
19-11-2015, 13:10
Z tego co się orientuje, to najtaniej i najlepiej jest zrobić magazyn z blachy. Wynajmuje kilka magazynów, które znalazłam na stronie http://www.warehouses.pl/ i każdy z nich jest blaszany. Takie magazyny są dużo tańsze w wynajęciu i wydaje mi się, że także dużo tańsze w budowie. Jeśli obawiacie się niskich temperatur, to taki magazyn można ocieplić od wewnątrz watą szklaną, czy też pianką.
19-11-2015, 22:12
a jaki jest wlasnie koszt takiego blaszaka nowego? czy znacznie drożej wychodzi niż typowa wiata która później i tak można zabudować? Smile my kiedyś mieliśmy jeszcze takiego blaszaka z pbrolu zaciągniętego i to była masakra Smile
27-11-2015, 15:43
Jeśli potrzebujesz coś nietypowgo to robisz,a wtedy samemu się dobiera blachę,gatunek blachy i inne potrzebne elementy.kosztypowego garazu jest niby tańszy i Ci zamontują,ale jakość wykonania w większości przypadku,to szkoda gadać...
27-11-2015, 15:59
(19-11-2015 13:10)Luska napisał(a):  Z tego co się orientuje, to najtaniej i najlepiej jest zrobić magazyn z blachy. Wynajmuje kilka magazynów, które znalazłam na stronie http://www.warehouses.pl/ i każdy z nich jest blaszany. Takie magazyny są dużo tańsze w wynajęciu i wydaje mi się, że także dużo tańsze w budowie. Jeśli obawiacie się niskich temperatur, to taki magazyn można ocieplić od wewnątrz watą szklaną, czy też pianką.

Ocieplić to albo wełna albo styropian silikon pianka w dziury i piankę zamalować lub silikon-jeśli blacha falista.. Trzeba pamiętać o pozostawieniu też wentylacji...
Jeśli chodzi o zakup to jest niby tani,ale jak w garażu z Bom...lu miałem krzywo pospawane kątowniki,szpary między dachem a resztą-tu musiałem piankę i silikon dawać by śnieg nie sypał do środka-taki bubel zrobili Drzwi do przeróbki,bo nie spasowane równo itd. Większość firm takie niedoróbki ma-oglądałem u innych więc wiem.
Dlatego teraz Wolę z BTH Import Stal kupić materiał porządny i samemu sobie zrobić.Tylko wcześniej trzeba zaprojektować by wiedzieć ile czego trzeba zamówić..
03-12-2015, 17:19
Wiata już stoi,ma wspólny dach z garażem,więc jestem zadowolony,że prace mimo braku czasu, dobiegły końca.Żona zadowolona,że nie musi drzwi otwierać a pod dachem parkuje na kostce brukowej.Dla mnie lepszy jest garaż, bo lubię coś zawsze pomajsterkować.Wreszcie w piwnicy będzie więcej miejsca.W ten weekend podłączę jeszcze prąd,
08-12-2015, 13:08
No i Luz.. Ja też sobie cenię zamykany garaż.Prąd zrobiłem tak,że z 3 stron mam gniazdka,a z 4 oświetlenie.wszystko przemyślanie.Ty skręcałeś ten garaż na śrubach,czy wkrętach?
Bo ja blachę przykręcałem na takich wkrętach samowiercących : o takich:
http://sklep.bth.pl/produkty/wkrety/samo...e,2,400712
i trzyma się jak trzeba.
09-12-2015, 23:11
No i Luz.. Ja też sobie cenię zamykany garaż.Prąd zrobiłem tak,że z 3 stron mam gniazdka,a z 4 oświetlenie.wszystko przemyślanie.Ty skręcałeś ten garaż na śrubach,czy wkrętach?
Bo ja blachę przykręcałem na takich wkrętach samowiercących : o takich:
http://sklep.bth.pl/produkty/wkrety/samo...e,2,400712
i trzyma się jak trzeba.
10-12-2015, 21:42
Ja konstrukcję na różnych śrubach i wkrętach skręcałem,ale te samowiercące przeważały,bo wygoda przy skręcaniu.Maiłem wszystko zaplanowane i przez zupełny przypadek kupiłem właśnie w Import stalu,jak po blachę byłem.Nie spodziewałem się u nich takich rzeczy.Czy Ty cały swój garaż takimi skręciłeś ? hihi..
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości