Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uszczelnienie ręcznej pompy do paliwa
18-03-2012, 15:13
Uszczelnienie ręcznej pompy do paliwa
Witam

Dostałem taką ręczną pompę do paliwa
[Obrazek: DSC01091.JPG]
I okazało się że szczeliwo między korpusem a dwoma deklami zostało rozpuszczone i wypłukane przez benzynę przez co pompa cieknie.

Więc moje pytanie jest takie jak uszczelnić taką pompę żeby nic nie wpływało na benzynę a pompa nie ciekła?
Co do szczeliwa to Wurth DP-300 powinien być odpowiedni nie wiem jakie uszczelki zastosować
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2012, 15:38
RE: uszczelnienie ręcznej pompy do paliwa
Możesz użyć jakiegoś silikonu do silników np:

http://allegro.pl/uszczelniacz-silikon-c...76302.html
http://allegro.pl/versachem-mega-copper-...31088.html
http://allegro.pl/uszczelniacz-silikon-s...91802.html

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
07-04-2012, 17:12
Witam mam teraz inny problem.
Pompę uszczelniłem poksipolem (dekle dokręciłem najmocniej jak mogłem), korpus jest szczelny.
Pompę zalałem WD-40 dla nasmarowania.
Rękawiczką chirurgiczną sprawdziłem że pompa wytwarza ciśnienie.

Ale po mimo dość długiego kręcenia pompa nie zassała paliwa, choć pomimo rozszczelnienia się pompy przy pierwszym użyciu zasysała bez problemu.

Popełniłem jakiś błąd w naprawie, nie ten smar?
07-04-2012, 17:58
Cytat:Pompę zalałem WD-40 dla nasmarowania.

To jest najgorsze co mogłeś zrobić, wiele osób myśli, że WD-40 to smar tak naprawdę jest to środek do wypierania wody i zapobieganiu rdzy, zamiast niego mogłeś użyć np. oleju silnikowego lub smaru maszynowego.

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
07-04-2012, 19:05
Czyli zalać olejem silnikowym?
A jaki będzie to miało wpływ na benzynę która trafi do baku, bo pamiętam że benzyna przy pierwszym użyciu była brązowa a nie żółta?
A auto to 4ro sów na wtrysku elektronicznym, więc trzeba uważać co trafia do baku.
07-04-2012, 20:30
Cytat:Czyli zalać olejem silnikowym?
No chyba najlepiej będzie użyć silnikowy w razie czego jak się dostanie trochę do benzyny to nic się nie stanie (a jesteś pewien, że to musi być w ogóle czymś zalane?).

Cytat:A jaki będzie to miało wpływ na benzynę która trafi do baku, bo pamiętam że benzyna przy pierwszym użyciu była brązowa a nie żółta?
Olej silnikowy nie będzie miał na nic wpływu w końcu sam silnik jest nim smarowany więc nie powinien zaszkodzić.

Cytat:A auto to 4ro sów na wtrysku elektronicznym, więc trzeba uważać co trafia do baku.
Wciskaj mocniej pedał gazu a silnik wszystko przepali, Ja mam Hiluxa 3.0 w dieslu i leje do niego byle co benzynę, olej z frytek czy od schabowych, pedał w podłogę i idzie jak burza. Oczywiście sobie żartuje ale faktycznie trzeba uważać co się leje tylko to odnosi się do np. wody, szlamu czy jakiś drobinek znajdujących się w benzynie, te trochę oleju to przepali.

07-04-2012, 21:30
W sensie zalane (nasmarowane) raczej tak ?
Przedtem było czymś nasmarowane bo widziałem że coś było na elementach
Wsadziłem do kanistra zakręciłem kilka razy benzyna poleciała, najpierw ciemna potem jaśniejsza.
Jak była jaśniejsza to pompa zaczynała cieknąć.
Więc przypuszczam że ciemny kolor paliwa był spowodowany tym co miało ją uszczelniać.

Czyli nalać do pompy trochę nowego oleju silnikowego pokręcić żeby się nasmarowało i rozprowadziło a potem odstawić do odcieknięcia ? Tak chyba będzie najbezpieczniej.
07-04-2012, 21:46
Cytat:W sensie zalane (nasmarowane) raczej tak ?
Nigdy takiej pompy nie otwierałem, ale zapewne powinno być nasmarowane a nie zalane.

Cytat:Przedtem było czymś nasmarowane bo widziałem że coś było na elementach
Najprawdopodobniej to był właśnie smar maszynowy.

Cytat:Wsadziłem do kanistra zakręciłem kilka razy benzyna poleciała, najpierw ciemna potem jaśniejsza.
Jak była jaśniejsza to pompa zaczynała cieknąć.
Więc przypuszczam że ciemny kolor paliwa był spowodowany tym co miało ją uszczelniać.
Benzyna zapewne wypłukała uszczelniacz pisałeś, że użyłeś poksipol więc zapewne się rozpuścił, moim zdanie powinieneś użyć sylikon do silników

Cytat:Czyli nalać do pompy trochę nowego oleju silnikowego pokręcić żeby się nasmarowało i rozprowadziło a potem odstawić do odcieknięcia ? Tak chyba będzie najbezpieczniej.
Zapewne będzie to najlepsze rozwiązanie lecz jeśli te elementy nie maja styczności z benzyna to ja radził bym użyć smar maszynowy bo on służy do właśnie takich rzeczy.

07-04-2012, 22:32
Przy pierwszym użyciu nie było poxipolu tylko nie wiadomo co dane było fabrycznie i ten fabryczny uszczelniacz z benzyną poleciał.
Rozebrałem pompę wyczyściłem rozpuszczalnikiem osuszyłem odtłuściłem i uszczelniłem poxipolem, i myślałem że WD-40 wystarczająco "nasmaruje pompę" Smile

Wnętrze pompy które chcę nasmarować ma kontakt z benzyną, więc muszę uważać co stosuję
Pompa to zwykła pompa rotacyjna.
[Obrazek: p82.jpg]
07-04-2012, 22:42
W takim bądź razie jeśli ma kontakt to najlepiej będzie użyć olej silnikowy.

Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości