Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oszczędzanie w domu
25-07-2016, 13:15
RE: Oszczędzanie w domu
Zastanawiam się jeszcze nad zmianą ogrzewania - prąd dosyć drogi, gazu nie chcę, węgla tym bardziej. Zastanawiam się nad rozwiązaniem tego typu, bo przyznam, że całkiem ciekawie to wygląda. Nie jestem tylko pewien, czy takie ogrzewanie nadaje się do domu czy raczej tylko do hal i fabryk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-08-2016, 09:17
Wymiana żarówek powinna pomóc oczywiście wybór odpowiednich urządzeń oraz pieca do ogrzewania ma ogromne znaczenie. Natomiast w przypadku oszczędzania wody może przydać się studnia albo gromadzenie deszczówki do podlewania.
25-08-2016, 14:34
Prócz takich działań w domu warto pomyśleć również o mnożeniu pieniędzy m.in. na lokatach i kontach oszczędnościowych. Na tej stronie znajdziecie więcej na ten temat
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
30-08-2016, 10:51
Warto też zbadać czy są w domu miejsca, przez które ucieka ciepło. Na tym też można tracić.

Najwyżej jakości wanny AquaDesignStudio
30-08-2016, 17:04
Rekuperacja to oszczędność 1/3 ciepła zimą. Jak się do tego dołoży gruntowy wymiennik ciepła to otrzymujemy darmową klimatyzację latem.
05-10-2016, 12:10
Też jestem ciekawa jak można zmniejszyć rachunki w domu. Jak na razie staram się używać mniej wody i wymieniłam żarówki na energooszczędne.
11-10-2016, 08:55
No trzeba się ograniczyć do podstawowych rzeczy. Wyłącz światło kiedy wychodzisz z pokoju, wyciągaj ładowarkę z gniazda kiedy skończysz ładować telefon, kup mniej aby się nie zmarnowało.. itd . Takie małe rzeczy a efekt jest spory

Majsterkowanie to moja pasja !! Łączmy się < 3
[/code]mp tent
24-10-2016, 09:59
W Polsce bardzo wiele gospodarstw domowych ogrzewa się za pomocą węgla. Można wręcz powiedzieć że większość tak robi. A dlaczego tak jest ? Pewnie głównym powodem jest to że tak na prawdę węgiel jest stosunkowo tanim surowcem w porównaniu do innych. Oczywiście podnoszą się głosy że palenie węglem jest nieekologiczne. Jak dla mnie jest to wszystko bardzo mocno naciągane. Ponieważ każdy surowiec który nie ma odpowiednich zabezpieczeń będzie szkodliwy. W przypadku węgla sprawę załatwia wysokiej jakości filtr zamontowany w kominie i nie ma żadnych zanieczyszczeń. A jeśli chcecie się dowiedzieć gdzie najlepiej kupować ten surowiec to polecam zajrzeć na stronę internetową http://wegielsztygar.pl/pol_m_PORADNIK_J...l-239.html Jak dla mnie jest to numer jeden na naszym rynku i zawsze latem jeszcze przed sezonem grzewczym kupuję cztery tony węgla. To mi spokojnie wystarczy na cały rok. Wiadomo że na początku tylko wieczorem przepalić w piecu aby było ciepło na noc ale niedługo zacznie się zima więc pójdzie tego znacznie więcej. Kupując węgiel po za sezonem grzewczym możemy liczyć na tańsze ceny niż np w październiku.
31-10-2016, 13:58
Używanie prysznicu zamiast wanny - zawsze to mniejsze zużycie wody.

pokrowiec na deskę do prasowania
wieszaki łazienkowe
17-11-2016, 14:40
Nie wiem, czy wiecie ale ja ostatnio wyczytałem - http://publicrelations.pl/6-aplikacji-kt...edzanie-2/ że można zainstalować na swoim smartfonie inteligentne aplikacje, które pomagają kontrolować wydatki i trzymać w ryzach budżet domowy. To intuicyjne programy, a może przydadzą się tym, którzy mają problem z oszczędzaniem Wink
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: vlad, 2 gości