Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oszczędzanie w domu
27-04-2016, 23:47
RE: Oszczędzanie w domu
staram się żyć oszczędnie ale tak "normalnie", bo proces odkładania na mieszkanie trochę zajmie a ja nie chcę żyć 3 lata o kaszy. Wynajmuję pokój, mieszkam we Wrocławiu, pracuję, mam samochód i z niego korzystam, ale ograniczam niepotrzebne zakupy - np. od roku nie kupowałam ubrań (i tak mam w czym chodzić).

Osioł, udając się do Mekki, nie wróci stamtąd pielgrzymem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2016, 13:03
By oszczędzać należy właśnie racjonalnie wydawać pieniądze.Jeśli kupimy żarówki energooszczędne to musimy wziąć pod uwagę ,że ta żarówka oszczędzać może dopiero po kilku minutach,w przypadku żarówek led. Podstawowe Podczas zakupów przemyśleć,co będzie potrzebne by nie wyrzucać później np: jedzenia.Planować sprawy do załatwienia by zbędnie nie jeździć samochodem. nie jeździć samochodem
09-05-2016, 11:32
Dla mnie sporo tych oszczędności zebrało się z całego życia. Zawsze odmawiałem sobie z żoną tego co najlepsze z myślą o dzieciach . I teraz gdy mam wystarczająco pieniędzy to stać mnie na skorzystanie o oferty dewelopera http://promenadywroclawskie.pl/ I kupić dzieciom nowe mieszkanie. Coś wspaniałego Wink Na reszcie się spełniają moje oraz ich marzenia.
24-05-2016, 21:56
Świetnie, dzięki za wszystkie rady Smile Na pewno bardzo mi się przydadzą Big Grin

http://managerbudowy.pl
09-06-2016, 12:12
My budując dom postawiliśmy na eko systemy pokroju http://ecoventi.pl/oferta/ Dzięki temu dużo oszczędzamy na takich typowych rzeczach jak prąd czy ogrzewanie. Na początku zacisnęliśmy pasa by zainwestować w taki rozwiązania ale teraz nie zamienilibyśmy ich na cokolwiek innego. Tongue
16-06-2016, 15:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2016 20:22 przez Tymothy.)
Oszczędzać w domu można na różne sposoby, a to po pierwsze poprzez wydawanie niższych kwot na np. energię, jeśli zainstaluje się sprzęt energooszczędny, instalując fotowoltaike itp. itd. Lub poprzez typowe oszczędzanie czyli nie konsumpcję, ale odkładanie pieniędzy nap. do banku lub inne formy oszczędzania. Oszczędzam w banku regularnie, tzn co miesiąc minimum 500 pln odstawiam do banku. Nawet jeśli jest mi potrzebna gótówka to nie zrywam lokat tylko biorę kredyt przez internet - robiłem tak w marcu, korzystając z tego: https://www.ideabank.pl/kredyt-przez-internet-obrotomierz/
18-06-2016, 19:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2018 21:13 przez Adamm.)
Oszczędności w domu to najczęściej oznacza wyrzeczenia, a ja zrobiłem inaczej. Do zeszłego roku mieliśmy ogrzewanie na olej opałowy, czyli stosunkowo drogie rozwiązanie dlatego postanowiłem to zmienić. Szukałem możliwości zmniejszenia tych kosztów czytając na różnych forach i trafiłem na informację o przerobieniu kotła na pellet. W praktyce oznacza dokupienie palnika do tego paliwa za 4,2tys tym sposobem ograniczyliśmy koszty w sezonie o 1,5tys. I tak od zeszłego roku kupuje pellet przez http://gielda-paliw.com/ogloszenia/kategoria/19/pellet cena przez serwis gielda-paliw.com we wrześniu była na poziomie 570zł/t, więc dużo taniej niż olej. Jeśli ktoś zastanawia się nad zamianą to polecam
30-06-2016, 15:18
W zeszłym roku wymieniliśmy piec na kominek z płaszczem wodnym, przez co nasze wydatki na opał w miesiącach jesienno-zimowych drastycznie spadł i na tym oszczędziliśmy najbardziej.
Dodatkowo zmieniliśmy operatora od energetyki i choć wymagało to wymiany kabli, teraz też płacimy tańsze rachunki.
Poza tym dbamy o to, by wszystkie urządzenia elektryczne były wyłączane, gdy nie pracują, a w kwestii wody to mamy założony licznik i sprawdzamy go regularnie.
15-07-2016, 08:34
My z żoną mamy taki patent, że listwa zasilająca cały sprzęt - TV, wieżę, internet itp podłączona jest do takiego urządzonka wyłączanego pilotem, które jest dostępne w każdym markecie budowlanym. Kwestia wyłączenia całego sprzętu na noc czy gdy wychodzimy to jedno pstryknięcie. Polecam. Sposób prosty i skuteczny by nie zużywać bez sensu prądu.
15-07-2016, 12:41
Ja też zawsze wyłączam wszystkie sprzęty i odpinam z gniazda, kiedy tylko ich nie używam. Niby małe rzeczy, ale te wszystkie małe rzeczy zebrane razem faktycznie coś tam oszczędzają.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości