Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oszczędzanie w domu
08-01-2016, 12:36
RE: Oszczędzanie w domu
Zawsze mam światła zgaszone w pomieszczeniach, w których nikogo nie ma. Żarówki energooszczędne. Listwy i diody wyłączone. Naczynia myję w zimnej wodzie i mam zwyczaj puszczania jej tylko, gdy to konieczne. Tzn. jak szoruję zęby, to woda z kranu nie musi się lać, podobnie podczas mycia rąk - moczę, mydlę (woda wyłączona), spółkuję. Myję się też raczej w letniej wodzie - ale to raczej dla urody i hartowania zdrowia Smile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2016, 14:42
Prąd to największe źródło na którym można jakoś jeszcze zaoszczędzić. Lodówka zbyt często otwierana, albo gotowanie wody w nadmiernerj ilości i często. To generuje spore koszta.

http://www.galerialamplumo.pl/10-lampy-podlogowe
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-01-2016, 15:01
Najwięcej prądu schodzi na zbyt częstym gotowaniu wody w czajniku, a jeszcze jak jest jej zbyt wiele to jest problem. No i oczywiście lodówka bo myśl "Co by tu zjeść" potrafi się przeciągać minutami.

http://www.galerialamplumo.pl/10-lampy-podlogowe
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2016, 02:14
Przede wszystkim nawyk gaszenia światła tam gdzie mnie nie ma. Niestety wiem, że u wielu osób jest to problemem. Wymiana żarówek na energooszczędne. Oszczędność wody. I zgodzę się, że gotowanie wody to też jest problem, głupie dolewanie do czajnika, kiedy można jeszcze jedną herbatę zrobić i dopiero nowej zagotować. No i uszczelnienie domu to podstawa, niestety z tym bywa ciężko w starych domach, wiadomo wszystko można zrobić, ale stopniowo, szczególnie gdy z kasą jest ciężkawo.

Zrób to sam :)
19-01-2016, 08:45
Ja dodam,ze warto jest inwestować w sprzęt o wydajności energetycznej A +++ . Nie warto jest na tym oszczędzać oraz warto jest sprawić sobie sprzęty, które będą zużywaly stosunkowo niewiele prądu.Zobaczycie jaka jest to duża oszczedność. Jakiś czas temu zamawialiśmy sobie do domu z żoną nową pralke oraz nowa lodówkę. Wybraliśmy ten model pralki:
http://www.euro.com.pl/pralki/hotpoint-a...w-pl.bhtml

Oraz ten model lodówki:
http://www.euro.com.pl/lodowki/candy-ckc...-iwv.bhtml

Oba z AAA+
21-01-2016, 10:07
(13-01-2016 14:42)lumonix napisał(a):  Prąd to największe źródło na którym można jakoś jeszcze zaoszczędzić. Lodówka zbyt często otwierana, albo gotowanie wody w nadmiernerj ilości i często. To generuje spore koszta.

Zgadzam się. Mówisz jak mój ojciec. Smile

To tak, jakby oglądać telewizję – siedzę i patrzę w cudze życie, zupełnie jakby moje własne nie istniało. Tak wygodniej.
23-01-2016, 23:19
Ja robię tylko takie podstawowe oszczędzanie: wyłączanie światła, wody, ewentualnie zmniejszanie ogrzewania zamiast ciągle wietrzyć dom... Mam za to problem z oszczędzaniem pieniędzy, wiem jak, próbuje ale tylko przez kilka dni, a potem to samo... Sad

Jeden raz to pomyłka, dwa razy: pech lub zbieg okoliczności, trzy: umyślne działanie lub złe przyzwyczajenie.
04-03-2016, 09:55
Ja liczyłem czy mi się opłaca zmieniać dostawcę prądu i wyszło, że będzie to oszczędność jakichś 4-5 zł miesięcznie. Za to przy tańszym gazie (za który płace dużo wyższe rachunki niż za prąd) wychodzi to już dużo korzystniej. Na tej stronie jest sporo opcji dotyczących tańszego gazu.
24-03-2016, 16:38
Piszecie o zmianie dostawcy gazu czy energii elektrycznej po to,aby zaoszczędzić kasę.Ale kiedy się tym propozycjom różnych firm przyjrzałem i porównałem je,to okazało się,że różnice są niewielkie i często dla tych kilku złotych szkoda zachodu.W każdym razie dla indywidualnego takiego jak ja to niewielka różnica.Idea
06-04-2016, 10:49
(24-03-2016 16:38)WojPal napisał(a):  Piszecie o zmianie dostawcy gazu czy energii elektrycznej po to,aby zaoszczędzić kasę.Ale kiedy się tym propozycjom różnych firm przyjrzałem i porównałem je,to okazało się,że różnice są niewielkie i często dla tych kilku złotych szkoda zachodu.W każdym razie dla indywidualnego takiego jak ja to niewielka różnica.Idea

Zgadzam się, że mała różnica. Moim zdaniem zaoszczędzić można regularnym dbaniem o jak najniższe zużycie...Ja np. idąc na spacer z córeczką pilnuje by wyłączone były wszystkie listwy do których podpinam sprzęt RTV.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości