Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łóżko na zawiasach
30-12-2014, 17:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2014 17:09 przez kuleer.)
Lightbulb Łóżko na zawiasach
Witam. Mam problem. Mam bardzo wąski pokój w którym mieszkają dwie osoby. Znajdują się w nim dwa oddzielne łóżka mniej więcej takie jak na screenie

https://www.google.pl/search?q=%C5%82%C3...B500%3B500

Jedno łóżko stoi po jednej stronie pokoju, drugie po drugiej. No i tu jest problem bo do poruszania się po tym pokoju zostaje zaledwie 1,5 metra. Zastanawiałem się nad tym aby jedno z tych łóżek zrobić w jakiś sposób na zawiasach. Miałoby to wyglądać tak, że gdy z łóżka nikt nie korzysta, spinam pościel pasami i podnoszę właśnie z pomocą jakiś zawiasów lub siłowników do ściany na jego dłuższym boku. Dodatkowo rodzą się dwie przeszkody. To drewniane oparcie pod głowę też by musiało być składane no i co najważniejsze nogi. Po podniesieniu wystawały by w stronę pokoju co jest niebezpieczne. Oczywiście widziałbym to tak, że odcinam każdą nogę i montuję je na jakiś zawiasach, aby można było je szybko i sprawnie składać i rozkładać. To samo z oparciem pod głowę. Jakieś zewnętrzne zawiasy, żeby podczas snu nikt się o nie nie poodzierał.
Czy to wypali? Czy jest sens robić coś takiego? Czy jakiś fachowiec może polecić odpowiednie zawiasy lub siłowniki do zrobienia czegoś takiego? Ewentualnie mile widziane inne rozwiązania. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2014, 21:27
RE: Łóżko na zawiasach
Witam, jest to na pewno do wykonania. Najprościej po prostu pozbyć się zagłówka odcinając go po samej desce przy materacu, zamontować dwa solidne zawiasy na styku ściany z deską łóżka i zamocować do ściany. obciąć wszystkie nogi po desce od spodu łóżka i zamontować na zawiasach. Zawiasy płaskie z blach do kupienia w każdym markecie budowlanym, najlepiej dobrać o szerokości nóg, ewentualnie trochę węższe. Trochę wkrętów do drewna, kilka kołków do ściany i gotowe. Można też pozbyć się nóżek tych przy ścianie, solidne zawiasy powinny utrzymać ciężar jednej dwóch osób.
30-12-2014, 21:34
Dziękuję. Jutro zacznę się rozglądać za jakimiś porządnymi zawiasami. Dziękuję
18-07-2020, 17:11
Nie zapominajmy o tym, że każde łóżko powinno mieć wygodny materac, który zapewni komfort podczas każdego wypoczynku. Dobrym wyborem są tu materace na wymiar https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Mate...-do-spania , ponieważ łatwo można je dopasować do własnych wymagań i potrzeb. Odpowiednia twardość materaca sprawi, że będzie on nam dostarczał zawsze pełnię wygody. Zdecydowanie polecam dlatego takie produkty.
28-07-2020, 20:11
Polecam wejść w tą stronę, opisali tutaj ten problem https://mosciccy.pl/pol_m_Lozka-310.html
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-09-2020, 16:00
To zależy jeszcze jakie konkretnie łóżko chcesz kupić. Dla mnie praktyczne sa składane łóżka takie jak to https://e-studiosnu.pl/lozka/skladane . Możesz je wykorzystać jako kanapę ale też jako zwykłe łóżko.
16-05-2021, 12:39
Teraz jest taki wybór, że można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
16-05-2021, 23:56
Wybór łóżka jest bardzo ważny. A tym bardziej utrudniony jeśli mamy ograniczoną ilość miejsca. To już trzeba się naszukać. Dlatego szybciej przeszukać oferty internetowych sklepów moim zdaniem. U mnie też może być tylko wąska kanapa i udało mi się taką znaleźć w jednym ze sklepów internetowych właśnie. Wymiarami idealna to najważniejsze. Też na sam wybór nie mogłem narzekać. Kilka w sumie tam miałem takich mniejszych. Nie ma problemu żeby dobrać kolor materiału. Zadowolony też jestem z ceny, bo w innych sklepach były sporo droższe i wcale nie takie ładne.
21-05-2021, 11:24
A nie prościej zrobić po prostu piętrowe? Ogólnie to się da zrobić, ale nie wiem, jak kosztowo. A poza tym, to ja sobie tak myślę, że może warto poszukać odpowiedniego sposobu zakupów ? Ja sieć polecam. Podoba mi się ogólnie moja Salsa http://hilding.pl/produkt/materace-termo...sa_21.html . To jest dopiero wygodny materac! Nie ma co!
24-05-2021, 00:06
Co do tematu łóżka hotelowe to raczej klasyczne rozwiązania się najlepiej sprawdzą, czyli box plus materace, mogą być dwa oddzielne łączone zamkiem. Bardzo często takie rozwiązanie można spotkać
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości