Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
internet i wi-fi
29-01-2012, 23:41
internet i wi-fi
witamSmile
planuję sobie kupić tablet na którym będę mógł sobie przeglądać stronki www. Ale mam parę dylematów co do połączenia z internetem zamiaruję wykorzystać Wi-fi ale mam internet radiowy i tu moje pytanie czy dało by rade zrobić tak żeby podpiąć coś takiego żeby internet z wi-fi był ciągle nie tylko gdy włącz komapa .
P.S Jeżeli coś kogoś rozśmieszyło to sorki ale nie mam naprawdę zielonego pojęcia.

Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw ściągnie Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-01-2012, 21:52
RE: internet i wi-fi
Tak, możesz rozdzielić sygnał Wi-Fi na kilka urządzeń. Potrzebujesz do tego routera specjalnie do tego przeznaczonego np. AirLive (jeśli się nie mylę). Taki router kosztuje około 100zł. Smile

Grafika 2D, Modele 3D twoich projektów, Projektowanie stron WWW oraz programowanie aplikacji web
30-01-2012, 22:49
mam jeszcze jedno pytania .Po co są w niektórych ruterach 2 antenki.

Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw ściągnie Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
31-01-2012, 16:12
Dla lepszego zasięgu, ja miałem kiedyś trzy.

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
31-01-2012, 19:41
W routerach występują dwie anteny z powodu polepszenia zasięgu lub dla lepszego działania niektórych trybów routera takich jak 'repeater'.

Grafika 2D, Modele 3D twoich projektów, Projektowanie stron WWW oraz programowanie aplikacji web
31-01-2012, 20:21
Przy większej liczbie wyjść antenowych można zwiększyć zasięg, ale żeby to miało sens trzeba założyć lepsze anteny (dużo tutaj zależy od tego, co się chce osiągnąć), bo kilka zwykłych patyczków obok siebie zdziała praktycznie tak samo jak jeden.

Więcej wyjść przydaje się gdy ktoś ma internet "radiówkę" i mamy router w którym anteny mogą pracować niezależnie od siebie w różnych sieciach. Taki wynalazek może odbierać sygnał z jednej anteny i od razu udostępniać go z użyciem drugiej anteny, w innym przypadku trzeba dokupić następne urządzenie i podłączyć przez kawałek skrętki Smile.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
31-01-2012, 23:03
A może byście mi polecili jakiś ruter tak żeby był dobry i tani max 100zł.

01-02-2012, 15:09
Mam niepotrzebny router na sprzedanie. Smile Może mieć tryb repeater ('dual') więc możemy się dogadać. Smile

01-02-2012, 19:38
To jaki on jest i ile byś wzioł za niego

01-02-2012, 20:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2012 20:34 przez hazor90.)
http://www.airlive.com/product/WL-5450AP
AirLive WL-5450AP. Ile bym za niego wziął? Sam do końca nie wiem, musiałbym pomyśleć. Stan bardzo dobry, wręcz idealny. Smile

Jest to sprzęt bardzo dobrej jakości, nie miałem z nim żadnych problemów (w innych zdarza się samoczynne resetowanie z powodu zbytniego nagrzewania się).

Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości