Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie pompą ciepła
16-09-2015, 11:01
RE: Ogrzewanie pompą ciepła
Cześć, a jakie są Wasze opinie na temat ogrzewania gazowego? opłaca się je instalować, jeżeli się stawia nowy dom od podstaw. Znajomy z pracy myśli o tym ogrzewaniu. Chce mu trochę pomóc, a z racji ego, że jestem na tym forum i Wy na pewno mi pomożecie, to chce znaleźć mu chociaż dostawcę. Dlatego moje pytanie brzmi, co sądzicie o tej firmie http://www.cryogas.pl/ ? Szukałem w internecie, to jest wiele pozytywnych opinii na ten temat, a oni również zajmują się transportem itd. Możecie coś powiedzieć na ich temat?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2015, 14:23
(26-08-2015 09:12)morswin napisał(a):  ogrzewanie pompą ciepła to najlepsze rozwiązanie - mimo że droga jest instalacja to koszty się zwracają przy użytkowaniu

No właśnie to różnie bywa z tymi pompami. Problem jest taki, że z tego co ja się orientuję, to nie raz są dosyć awaryjne. Ale wiadomo, jak jest budżet, to warto w takie rzeczy inwestować.
Tutaj jest artykuł na ten temat
http://www.dominanta.pl/?go=blog&postid=158
To strona pracowni projektowej. Prowadzą swojego bloga budowlanego.
27-09-2015, 22:58
Jak są awaryjne to nie ma sensu w nie inwestować, chociaż ja nie słyszałem nic na ten temat. Ciekawym rozwiązaniem jest ogrzewanie podczerwienią, tyle że podobnie jak w przypadku pompy ciepła, trzeba dysponować sporym budżet. Tak czy inaczej w większości domów jednorodzinnych znajdują się kotły. Piec na pellet np. tego typu - http://www.kotly-ekowitt.pl/kotly-ares to całkiem dobre i niedrogie rozwiązanie.
22-05-2016, 23:36
Każda pompa ciepła, aby spełniła Państwa wymagania i posłużyła Państwu przez długie lata musi być wykonana przez specjalistów. Jak korzyści płyną z posiadania pompy ciepła? Przede wszystkim dużą oszczędność. Niskie koszty eksploatacji i wysoki zwrot inwestycji to kolejne pozytywne cechy pomp ciepła. Nie ulega wątpliwości, że montując centralne ogrzewanie, zwłaszcza to gazowe czy olejowe, wybornym rozwiązaniem będą pompy ciepła. Jeśli więc planują Państwo instalację pomp ciepła to zdecydowanie polecam firme Ecotechnik, a szczegółową ofertę można znaleźć na ich stronie internetowej: www.ecotechnik.pl

Każda pompa ciepła, aby spełniła Państwa wymagania i posłużyła Państwu przez długie lata musi być wykonana przez specjalistów. Jak korzyści płyną z posiadania pompy ciepła? Przede wszystkim dużą oszczędność. Niskie koszty eksploatacji i wysoki zwrot inwestycji to kolejne pozytywne cechy pomp ciepła. Nie ulega wątpliwości, że montując centralne ogrzewanie, zwłaszcza to gazowe czy olejowe, wybornym rozwiązaniem będą pompy ciepła. Jeśli więc planują Państwo instalację pomp ciepła to zdecydowanie polecam firmę Ecotechnik.
10-08-2016, 10:30
Fakt że koszty eksploatacji przy ogrzewaniu pompą ciepła są chyba najniższe ze wszystkich rodzajów ogrzewania to jednak koszty samej instalacji są tak duże, że mogą się zwrócić nawet dopiero po kilkunastu latach. Jeszcze chyba długo popularniejsze będzie ogrzewanie gazowe. A koszty eksploatacji też można jakoś optymalizować. Możesz np zobaczyć czy w Twoim regionie jest tańszy sprzedawca gazu, zainwestować w nowoczesny, ekonomiczny kocioł gazowy itd.
15-08-2016, 09:54
Z tego co widzę pompy ciepła stają się coraz bardziej popularne. Podejrzewam, że jest to dobry trend, bo być może niedługo ich montaż będzie tańszy Smile
15-09-2016, 12:29
Jeśli ktoś interesuje się możliwością posiadania pompy ciepła to polecam przeczytać: http://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/ - z pewnością rozwieje to wiele wątpliwości Smile
08-12-2016, 10:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2016 09:57 przez Luska.)
Ogrzewanie pompą ciepła jest bardzo ekonomiczne zwłaszcza jeśli połączymy je z panelami fotowoltaicznymi, które będą produkowały dla nas energie elektryczną potrzebną do uruchomienia pompy ciepła. W tym przypadku moim zdaniem najlepiej jest wybrać półroczny system rozliczania się z zakładem energetycznym, bo nadmiar energii elektrycznej, którą wyprodukują nasze panele fotowoltaiczne i które przekażemy zakładowi energetycznemu zostanie odliczona od naszego rachunku za energie elektryczną, która zostanie nam dostarczona w okresie zimowym, gdy nasze panele będą produkowały mniej energii. Tutaj http://www.hewalex.pl/oferta/kompletne-instalacje/ znajdziecie bardzo dobrą ofertę na kompletne instalacje fotowotaiczne.
08-12-2016, 13:59
Hmmm... Pompa ciepła nie jest złym pomysłem, z tego co czytałem to jest to całkiem wydajne rozwiązanie. Wiadomo, na początku trzeba trochę zainwestować, jednakże w perspektywie kolejnych lat udaje się zaoszczędzić. Jeśli jednak cenisz sobie wygodę, to zwróć uwagę na to ile kosztuje m3 gazu http://gazus.pl/poradnik/ile-kosztuje-m3-gazu.html. To naprawdę bardzo dobra alternatywa. Możesz sobie wyliczyć zużycie gazu w domu, dzięki czemu przygotujesz się na wydatki jakie są związane z ogrzewaniem.
10-01-2017, 13:54
w pompach ciepła najważniejszy jest odpowiednio wykonany odwiert pod pompę ciepła - tyle wam powiem
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości