Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regał okleina
28-12-2009, 13:10
Regał okleina
Witam mam malutkie zapytanie Rodzic chce obkleić stary regał okleina samoprzylepna Na starym regale były przyklejone niby ozdóbki na klej Po oderwaniu ich na meblu została warstwa kleju I teraz pytanie czy istnieje jakiś środek by je dokładnie usunąć który jednocześnie nie zaszkodzi przyklejaniu okleiny-znaczy żeby się nie odklejała czy poprostu mała szpachelka i delikatnie naprzód...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2009, 22:46
RE: Regał okleina
Dużo zależy od tego, jaki to klej. Możesz spróbować czyścić rozpuszczalnikiem, po wysuszeniu nie powinien utrudniać oklejania, a nawet może pomóc - przed położeniem okleiny wskazane jest dokładne oczyszczenie powierzchni, do czego rozpuszczalnik może się dobrze nadawać.

Radzę usunąć ten klej dosyć dokładnie - samoprzylepna okleina jest cienka i po dociśnięciu widać przez nią wszystkie "góry i doliny".
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-12-2009, 20:34
Jeżeli ten klej jest twardy to ja bym całość przejechał papierem ściernym w celu dokładnego wyrównania przed oklejeniem, gdyż jak kolega dobrze zauważył okleina jest bardzo cienka . Dodatkowo dobrze wyrównana powieżchnia będzie się dobrze prezętować .
02-09-2010, 01:12
Śmiało możesz to rozpuszczalnikiem potraktować, po wyczyszczeniu odczekaj parę godzin (to już z duuuużym zapasem) a rozpuszczalnik odparuje. Jeśli nie zejdzie to pozostaje skrobanie szpachelką.
10-03-2014, 09:53
Jeżeli jest to pozostałość po naklejkach możesz spróbować zmyć klej wacikiem nasączonym spirytusem.

Domki ogrodowe
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-03-2014, 22:54
Ale ten klej od ozdóbek to nie wymaga zapewne tak silnego środka jak rozpuszczalnik. Ja bym próbował najpierw samą wodą, dopiero detergentem. Ważniejsza jest chyba dobra ostra ścierka i użycie nieco siły, by sprzątnąć te resztki.
23-10-2017, 10:39
musisz usunąć klej bo będzie to widać

weblink
28-11-2017, 21:00
Nie wolałbyś kupić gotowego i stabilniejszego regału? Smile
Ja mam metalowe od firmy https://metalsistem-cbtc.pl/ i nie muszę się martwić o takie rzeczy Wink Prościej i wygodniej, mówię Ci Smile
05-01-2018, 14:05
ja bym pomalowała jednak taki regał
wilk rysunek dla dzieci
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości