Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kominek z płaszczem wodnym
23-11-2011, 23:10
kominek z płaszczem wodnym
Witam, mam pytanie czy montował już ktos kominek z płaszczem wodnym? Ja w sumie juz sie zdecydowałem co i ja , nawet na firmę (wybrałem makroterm) ale chciałbym zasięgnąć jakiejś opinii od ludzi którzy użytkują juz jakis czas, pomoże ktos?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2011, 12:43
RE: kominek z płaszczem wodnym
Witam,
mam kuzyna, entuzjastę kominków, który po 2 latach eksploatacji kominka powiedział: 'drugi raz nie zrobił bym kotłowni z salonu'.
Wnosisz drewno - trzeba posprzątać, wynosisz popiół - trzeba posprzątać. Sprzątasz kominek - trzeba posprzątać salon. No i palenie drewnem w 21 wieku jest trochę męczące.

Przemyśl tę decyzję.

Jeżeli już - zrób kominek dla przyjemności, a w kotłowni postaw kozę lub piec z płaszczem.

pozdrawiam
pluton
18-06-2013, 14:15
W zupełności się nie zgadzam z pluton'em mam kominek już jakiś czas i razem z żona jesteśmy zachwyceni. Robi niesamowity klimat, koszta ogrzania domu są o wiele mniejsze niż gdybyśmy ogrzewali dom centralnym. Nie widze problemu w sprzątaniu popiołu. Lepiej wydać zaoszczędzone pieniądze na coś innego.
26-09-2013, 15:24
Ja bym proponował roziązanie w postaci kominka elektrycznego. Co powiesz chociażby na taki model http://www.leroymerlin.pl/kominki/komink...,l907.html ?
01-10-2013, 11:19
Haha kominek elektryczny porównywany do pompy ciepła - dobreSmile Najważniejsze jest dopasowanie stosowanego rozwiązania do warunków w jakich będzie wykorzystywany. I najlepiej zasięgnąć rady fachowca, który policzy i oszacuje jakie rozwiązanie będzie najbardziej korzystne.

Rozwiercanie kominów - dbaj o swój przewód kominowy...
11-09-2014, 11:52
Pozwolę sobie rozgrzebać temat Smile. Moim zdaniem, a wiem co mówię, zdecydowanie się na kominek z płaszczem wodnym jest świetną opcją - zwłaszcza, gdy w domu masz ogrzewanie na prąd czy gaz. Kominek umożliwia łatwe dogrzewanie domu na przykład w okresach przejściowych, gdzie szkoda odpalać zasadniczego źródła ciepła. Jest też jakby nie patrzyć alternatywnym źródłem ciepła, a więc jakby się zdarzyła awaria kotła - nie zamarzniemy Smile.
31-05-2016, 13:28
Kominek to bardzo fajna sprawa, nie tylko da się nim dogrzać jak mówił przedmówca, ale także daje super klimat Smile
Gdyby ktoś szukał kominków w dobrej cenie polecam zajrzeć tutaj: http://www.kominkisklep.com/. Mają dobre ceny i duży wybór Smile
12-12-2017, 15:39
(11-12-2011 12:43)pluton napisał(a):  Witam,
mam kuzyna, entuzjastę kominków, który po 2 latach eksploatacji kominka powiedział: 'drugi raz nie zrobił bym kotłowni z salonu'.
Wnosisz drewno - trzeba posprzątać, wynosisz popiół - trzeba posprzątać. Sprzątasz kominek - trzeba posprzątać salon. No i palenie drewnem w 21 wieku jest trochę męczące.

Przemyśl tę decyzję.

Jeżeli już - zrób kominek dla przyjemności, a w kotłowni postaw kozę lub piec z płaszczem.

pozdrawiam
pluton
Wiesz, że sam sobie przeczysz tym aby nie opierać ogrzewania na drewnie. Co z tego, że piec czy koza, która w samej swojej definicji jest piecem, stanie w kotłowni skoro w większości w nich też się pali drewnem. Oczywiście są piece na węgiel czy ekogroszek, ale to już nie kozy i muszą one być do tego przystosowane.
Trzeba też podkreślić to, że niektórzy nie mają kotłowni co najwyżej piwnicę, ale schodzenie tam kilka razy dziennie jest nużące. Ja sam mam kominek i no cóż niby zmagam się z tym samym, ale mnie to jakoś nie denerwuje. pod kominkiem mam miejsce na drewna, które w sumie starcza mi na długi czas, więc codziennie nie chodzę po nie. Fakt codziennie sprzątam popiół, ale mam do tego specjalny odkurzać, który sprawia, że nie trzeba sprzątać całego salonu przy tym, bo nic się nie brudzi. Kominek wygląda bardzo ładnie wręcz uzupełnia aranżacje salonu. Do tego z https://kratki.com/sklep/pl/category/10/kratki dobrałem zajefajną kratkę, która świetnie i wygląda, i pełni swoja funkcję jaką jest rozprowadzanie ciepłego powietrza po pomieszczeniu.
02-01-2018, 14:51
Ja wolałam wybrać sobie kominek. Kominek nadaje świetnego nastroju ,a przede wszystkim dobrze ogrzewa pomieszczenie. Mój wkład kominkowy MAJA nie dość ,że jest łatwy w czyszczeniu i można ciągle w nim palić to jeszcze dobrze komponuje się z klasycznymi i nowoczesnymi wystrojami wnętrz. Nie był zbyt drogi ,za to jest bardzo porządny i uważam,że jest to dobra inwestycja. Uważam że jest godny polecenia https://www.wkladykominkowe.net.pl/789-w...results=69
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości