Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nasze warsztaty.
10-10-2017, 12:09
RE: Nasze warsztaty.
No to jest dobry pomysł moim zdaniem.
_____
http://szczerydobolu.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 21:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2017 21:31 przez Wieala.)
Dawniej w Polsce było dużo stolarzy. Warsztaty też pewnie gdzieś zostały. Część trafiła do muzeów (widziałem taki w Klukach), część do pieca, ale pewnie niejeden się jeszcze ostał.
Może daj ogłoszenie np. na OLX'e. Nawet jeśli trzeba będzie coś naprawić lub wymienić, to zawsze łatwiej niż zrobić od nowa lub wyłożyć półroczny dochód.
Ja jestem w niezłej sytuacji, bo mam taki warsztat po dziadku. Ciężki jak diabli i wielki jak stodoła. Może dlatego, że nie można było go ruszyć, dalej stoi w "stolarni" na wsi. Myślę, że po sfrezowaniu blatu mógłby dalej służyć ku chwale pokoleń.
Tutaj jest np. taki:

13-10-2017, 14:16
Rzeczywiście nieźle taki warsztat się prezentuje i nie wątpię w jego wytrzymałość. Nie myślałeś, by go odnowić. Po wyczyszczeniu i pomalowaniu go bezbarwnym lakierem wyglądałby one niemal jak nowy. Mógłbyś sam na nim pracować, albo nawet na nim zarobić po prostu go sprzedając. Choć nie potrafię określić ile taki "klasyczny" warsztat mógłby kosztować.

http://eurotexpoland.pl/ - taśmy transportujące i pasy napędowe.
18-10-2017, 11:46
Takie strugnice można kupić za 800 - 1200zł. Problemem jest transport, bo z reguły jest to "odbiór osobisty". Trudno też znaleźć je w doskonałym stanie. Dawni stolarze, co prawda bardzo dbali o nie, ale późniejsze pokolenia używały ich do zupełnie innych celów. Mój ma już ponad 150 lat i okres swojej świetności przeżywał jeszcze przed II wojną światową, kiedy robił na nim meble do dworu mój dziadek Józef. W skrzyni są jeszcze jego narzędzia (heble, dłuta, piły, znaczniki, cyrkle itp.).
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości