Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam mam pytanie jak podłączyć klakson trąbe do Tira
10-09-2011, 12:43
Witam mam pytanie jak podłączyć klakson trąbe do Tira
chciałbym się dowiedzieć jak podłączyć klakson do Tira chodzi o te trąby trzeba podłączyć pod układ pneumatyczny ale gdzie znaleść takie wejście w układzie i do czego jest kompresor w tych trąbach proszę o pomoc i dokładne wytłumaczenie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-09-2011, 14:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2011 14:33 przez kondzio-93.)
RE: Witam mam pytanie jak podłączyć klakson trąbe do Tira
Witam,
Ogólnie wszystko zależy od ciągnika siodłowego jaki posiadasz bo nie zawsze można podłączyć je pod układ pneumatyczny pojazdu najczęściej zakładany jest dodatkowy kompresor obsługujący tylko trąby inaczej fanfary. "do czego jest kompresor w tych trąbach" w trąbach nie ma kompresora je się podłącza pod kompresor powietrze pod ciśnieniem wytwarza dźwięk. Jeśli chodzi o wejście w układzie pneumatycznym to wszystko zależy od pojazdy każdy ma inaczej to rozwiązane.

Osobiście uważam że, najlepiej jest założyć dodatkowy kompresor tylko do fanfar jest to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób lepiej nie grzebać przy pneumatyce samego pojazdu ponieważ może to czasem zakłócić prace układów stabilizujących i innych rzeczy.

P.S. Zapomniałem napisać że niektóre ciągniki siodłowe posiadają już dodatkowy kompresor np. MAN nie każdy ale wiem że niektóre mają. Jeśli mają takowy założony to często gdzieś w szoferce znajduje się podłączenie do węża takie samo jak w kompresorach.

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości