Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozycjonowanie strony
17-08-2011, 14:57
Pozycjonowanie strony
Witam,
patrząc ostatnio co się dzieje na forum, pomyślałem że stronie przydało by się pozycjonowanie. Wcale się nie myliłem, po wpisaniu frazy "majsterkowanie", "elektronika", "majsterkowanie elektronika", w Google strony nie było widać na pierwszej stronie, ani na drugiej... jedyne co jeszcze ratuję oglądalność to kurs podstaw elektroniki - pierwsze miejsce w wyszukiwarce Google. A więc wracając do sedna, może przydałoby się jakieś pozycjonowanie? Są osoby oferujące to za darmo, jest tylko jeden mały haczyk - wystarczy gdzieś w stopce umieścić link do ich strony.

Jestem webmasterem i programistą PHP od kilku lat, znam się na tym dobrze. Z własnego doświadczenia wiem, że pozycjonowanie to klucz do sukcesu. Jak już napisałem, jestem programistą PHP, więc mogę coś czasami pomóc przy stronie.

Niech administrator nie bierze moich słów za złe zdanie o nim, lub jako krytykę, po prostu chcę aby rozwój strony był szybszy. Smile

Pozdrawiam,
hazor90.

Grafika 2D, Modele 3D twoich projektów, Projektowanie stron WWW oraz programowanie aplikacji web
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2011, 20:48
RE: Pozycjonowanie strony
Witam,

Problem w tym, że na pozycjonowanie trzeba albo dużo czasu albo pieniędzy. Parę razy dodawałem stronę do rożnych katalogów czy wstawiałem linki na forach, ale albo cudownych efektów to nie dawało, albo było bardzo krótkotrwałe. Myślę, że w tym pozycjonowaniu za darmo przeważnie jest haczyk - niestety pozycjonowanie działa tak, że jeśli na stronie są linki do innych stron to oddaje ona część swojej "mocy", więc kilka linków przychodzących + kilka wychodzących przeważnie bilansuje się na zero lub jeszcze gorzej...

Staram się działać nieco inaczej - po prostu zamieszczać ciekawe wpisy i niech ludzie linkują Smile. Nie wykluczam, że zamówię u kogoś pozycjonowanie - na allegro widziałem ostatnio w dosyć ciekawych cenach tak po prostu żeby zobaczyć co to da.

A jak ktoś chce pomóc przy stronie od programistycznej strony - zapraszam do pisania kalkulatorów takich jak na http://kalkulator.majsterkowicza.pl . Wystarczy znajomość javascriptu i minimalna HTML lub jakiegokolwiek innego języka programowania (bo JS jest łatwy do nauczenia). Jak ktoś chce to niech spojrzy w źródło strony i zobaczy jak to wygląda. Chętnych zapraszam do kontaktu na PW, udzielę wtedy pomocy i wytłumaczę jak taki kalkulator pisać.

Pozdrawiam.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
18-08-2011, 09:20
Ja bym mógł napisać taki kalkulator bez problemu w PHP - tylko ktoś by musiał podsunąć mi pomysł czego ten kalkulator ma dotyczyć.

Grafika 2D, Modele 3D twoich projektów, Projektowanie stron WWW oraz programowanie aplikacji web
18-08-2011, 18:19
Te kalkulatory są pisane w javascripcie nie bez powodu - takie skrypty wykonują się po stronie przeglądarki bez przeładowywania strony. Przy użyciu PHP nie da się tego zrobić bo dane są przetwarzane po stronie serwera i wtedy kalkulator traci na wygodzie.

Niemniej jednak możesz spróbować, zwłaszcza, że umiesz już pisać w PHP. Nie trzeba się nawet w to wszystko długo wgłębiać - cała filozofia i szkielet działania kalkulatorów jest już wymyślona i sprawdzona, pobieranie i przetwarzanie danych doczekało się wielu ułatwień. Tak naprawdę sprowadza się to tylko do odpowiedniego reagowania na wypełnianie pól przez użytkownika.
18-08-2011, 20:19
Witam.
Ja proponuje tam na tą stronę wrzucić katalog tranzystorów. Tak żeby po wpisaniu numerów tranzystora wyswietlałyby sie podstawowe dane które są najbardziej przydatne

Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw ściągnie Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
18-08-2011, 20:46
Szermier, co masz na myśli mówiąc podstawowe dane? Rozstawienie emitera, bazy i kolektora, wzmocnienia? Stworzenie takie katalogu nie jest głupie, lecz bardzo czaso- i pracochłonne, a poza tym są witryny internetowe takie jak Elenota, gdzie znajdziemy datasheet'y wszelakich tranzystorów.

18-08-2011, 22:30
Pół biedy napisanie kodu - stworzenie bazy danych do tego to dopiero zajęcie na długie wieczory Smile
19-08-2011, 09:49
Napisanie kodu to chwila. Wink
Dokładnie tak jak mówisz, stworzenie takiej bazy danych tranzystorów to dopiero wyczyn.

10-08-2018, 08:17
Jeśli chcesz się zdecydować na pozycjonowanie strony, to może sprawdź taką opcję, jak pozycjonowanie www wrocław moim zdaniem może Ci to na pewno pomóc i pozycjonowanie www wrocław jest opcją, z której wiele firm i osób zdążyło już skorzystać.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości