Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Napisy/opisy na PCB
15-08-2011, 10:43
Napisy/opisy na PCB
Witam,
mam pytanie - w jakim programie zrobić opisy/napisy na płytkę PCB takie jak tutaj:
[Obrazek: 56_1263037773.jpg]

Z góry dziękuję,
hazor90.

Grafika 2D, Modele 3D twoich projektów, Projektowanie stron WWW oraz programowanie aplikacji web
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2011, 13:38
RE: Napisy/opisy na PCB
Witam,

W praktycznie każdym programie do projektowania płytek np. KiCad, o którym jest trochę w wortalu, Eagle, Protel, Dip Trace, Target 3001 i pierdyliard innych...

Pozdrawiam.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-08-2011, 17:21
Aby zrobić takie napisy w programie dip trace nalezy usunąć ścieżki i pady,trzeba także zrobić lustrzane odbicie.
04-10-2011, 00:47
Witam. Ja opis robię w ten sposób, że projektuje płytkę w Eaglu "stronę ścieżek(BOTTOM) drukuje normalnie, a stronę opisu(TOP) w odbiciu lustrzanym. Oczywiście najpierw trawię ścieżki, wiercę, przycinam i znowu termo transfer (warstwa TOP) jak się przyklei to do wody z proszkiem jak papier odejdzie to do octu albo do wody z której rozcieńczony jest kwasek cytrynowy. Ja robię to tak, że wkładam płytkę do octu jak się po moczy ok. 1min. to biorę pędzelek mały i ją w tym occie jeszcze przemywam żeby usunąć resztki papieru kredowego. Później tylko pod zimną wodę i opis jest "jak ta lala". Smile
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości