Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
montaż balustrady
10-04-2014, 16:27
montaż balustrady
Ostatnio postanowiłem wymienić balustradę, stara już rdzewiała i żona nie dawała mi spokoju. Grubo się zdziwiłem, kiedy okazało się, że obecnie mam możliwość wykonania tego za naprawdę niewielkie pieniądze. Piszę, bo może ktoś akurat przeczyta, ktoś komu też zależy na tym, żeby zaoszczędzić tam gdzie się da i akurat pomogę. Generalnie chodzi o to, że są teraz na rynku specjalne elementy, które pozwalają (nawet samodzielnie) zamontować balustradę. Wybór jest dużo, ja akurat wybrałam ze stali czarnej, bo to jeszcze tańsza opcja niż nierdzewka (http://www.machin.pl/). Spawanie to nie taki wielki problem, bo część elementów jest niewidoczna, wprawiona osoba sobie poradzi. Skręcanie polega na tym że wcześniej zespawany i polakierowany słupek może być dokręcony do pochwytu na budynku, czyli balustrada może być dostarczona w kawałkach. Polecam poczytać w internecie albo zapytać o ofertę którąś z firm. pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-04-2015, 15:14
RE: montaż balustrady
emill nie działa ta stronka:/
sam bym się jednak nie porywał, bo różny może być efekt, ale chętnie zobaczę
02-09-2015, 12:32
Dobra firma wykonująca balustrady również je zamontuje - http://www.tempra.pl. Chyba każdy się tutaj ze mną zgodzi...
09-10-2015, 15:23
Mój mąż zamówił nam balustradę, ale zakręcił się i nie zamówił montażu. Próbowałam go zamówić, ale firma, która robiła nam balustradę do końca miesiąca nie ma wolnych terminów, mojego męża nie ma i zostałam z ogromną ilości cześci do balustrady w domu, bo wszystko stoi w naszym salonie. Sąsiad obiecał mi pomóc to skręcić, ale ani on ani ja nie mamy odpowiednich narzędzi. Nie wiem nawet jakie narzędzia są do tego potrzebne. Szukałam trochę po sklepach internetowych i trafiłam na taki zestaw narzędzi https://bau-tec.pl/pl/c/Zestawy-narzedzi/60. Taki zestaw wystarczy, czy może będe musiała jeszcze coś do kupić, bo narzędzi w zestawie będzie jednak za mało?
24-11-2015, 10:48
A do tego nie potrzebne są jakieś uprawnienia spawalnicze? Zobacz czy każdy może zapisać się na taki kurs?
02-12-2015, 02:19
Bierzesz srubke z balustrady idziesz do jakiegos tesco i kupujesz klucz pasujacy za piec zlotych. Barierke pewnie poskrecasz ale oczywiscie zestaw kluczy zawsze sie w domu przyda wiec nie sa to pieniadze wywalone w bloto. Mysle tez ze ktos za polowe ceny tego zestawu przyjdzie i posklada. Moze byc potrzebna wiertarka itp. wiec moze to tez opcja.
08-01-2016, 12:30
(09-10-2015 15:23)Luska napisał(a):  Mój mąż zamówił nam balustradę, ale zakręcił się i nie zamówił montażu. Próbowałam go zamówić, ale firma, która robiła nam balustradę do końca miesiąca nie ma wolnych terminów, mojego męża nie ma i zostałam z ogromną ilości cześci do balustrady w domu, bo wszystko stoi w naszym salonie. Sąsiad obiecał mi pomóc to skręcić, ale ani on ani ja nie mamy odpowiednich narzędzi. Nie wiem nawet jakie narzędzia są do tego potrzebne. Szukałam trochę po sklepach internetowych i trafiłam na taki zestaw narzędzi https://bau-tec.pl/pl/c/Zestawy-narzedzi/60. Taki zestaw wystarczy, czy może będe musiała jeszcze coś do kupić, bo narzędzi w zestawie będzie jednak za mało?

Chyba nie ma sensu kupować całego zestawy narzędzi dla jednej balustrady... Idź do sklepu ze śrubami i poproś o radę pracownika...
15-02-2016, 12:33
Ewentualnie możesz kupić metalowe elementy i zlecić ci jakiejś firmie aby ci to wspawała. Ja w taki sposób zrobiłem sobie bramę wjazdową do mojego domu. Zleciłem to firmie http://cks-laser.pl/ prezentuje się znakomicie. Wydaje mi się, że przez to możesz oszczędzić trochę pieniędzy. Trochę roboty z tym jest ale wydaje mi się, że warto.

Bądź sobą!
07-04-2016, 15:15
Ja bym nie chciał robić tego samodzielnie, choć mniej więcej wiem, czego trzeba by było użyć, ale jednak nasze starania nie dorównają nigdy w 100% ludziom zajmującym się tym profesjonalnie i zawsze bym się potem zastanawiał, czy na pewno wszystko jest dobrze dokręcone/dospawane, czy się nie wyłamie pod ciężarem osoby itd.
Wolę nie ryzykować i zlecić to fachowcowi, a potem mieć święty spokój.
Co najwyżej mogę potem zaimpregnować albo pomalować.
21-06-2017, 17:57
Ja to bym chętniej niż opis zobaczył do tego opisu zdjęcia z wykonywania pracy i jakiś poradnik Zrób to sam.
visit this web-site
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości