Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kosiarka elektryczna nie startuje.
31-05-2011, 20:02
Kosiarka elektryczna nie startuje.
Witam,
Mam następujący problem z kosiarką: jakiś czas działała bez zarzutu. Po jakimś czasie spróbowałem odpalić kosiarkę ponownie, lecz nie chciała ruszyć. Słychać było tylko buczenie, wtedy wystarczyło popchnąć ostrze kijem i ruszało. Podczas ostatniego koszenia trawy również buczało, popchnąłem i ruszyło, lecz chwilę potem poszły iskry dokładnie nie wiem skąd, i teraz w ogóle nie startuje. Nie buczy, żadnych oznak życia. Rozkręciłem, wyczyściłem, zmierzyłem napięcie na kondensatorze - 0V.

A więc zwracam się do was, ekspertów, z pytaniem: co mogło się stać i jak to naprawić? Obstawiam, że to kondensator, ale lepiej się zapytam, żeby nie wydać kasy w błoto.

Z góry dziękuje za odpowiedź,
Haz.

// nie wiedziałem jaki dział wybrać, ale myślę, że przecież i tak tutaj chodzi o elektronikę Wink

Grafika 2D, Modele 3D twoich projektów, Projektowanie stron WWW oraz programowanie aplikacji web
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2011, 20:36
RE: Kosiarka elektryczna nie startuje.
Na 100% nie jestem pewien więc poczekaj aż wypowie się ktoś jeszcze, ale jak dla mnie prawdopodobnie będzie to kondensator bo w kosiarce nie ma wielu rzeczy które mogą się zepsuć. Pisałeś też coś o buczeniu i o tym że jak ruszyłeś ostrze to wtedy chodziło, nie wiem jaki masz tam silnik ale ja miałem podobny problem z pilarką elektryczną u mnie wystarczyła wymiana szczotek.

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
31-05-2011, 20:51
Ile kosztują te szczotki?
Teraz wogóle nie buczy ani nic, jakby padła.

Grafika 2D, Modele 3D twoich projektów, Projektowanie stron WWW oraz programowanie aplikacji web
31-05-2011, 21:02
Koszt szczotek zależy od ich wielkości ceny wahają się od 10,- do nawet 50,-.
A mógł byś podać markę i model kosiarki.

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
01-06-2011, 15:09
Ja miałem podobny problem i winny był kondensator.
01-06-2011, 16:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2011 17:30 przez hazor90.)
Też wogóle nie startowała? Nic nie buczało? Bo właśnie u mnie nic już nie buczy, muszę spróbować z tym kondensatorem.

// jak u ciebie wyglądał ten kondensator? żadnych widocznych oznak uszkodzenia?

02-06-2011, 19:25
Witam.
Najpierw sprawdź napięcie przed kondensatorem, tuż za kablem sieciowym. Jeżeli prąd nie płynie to zepsuty jest kabel sieciowy. Jeżeli prąd płynie aż do samego kondensatora, a dalej nie to zepsuty jest kondensator. Lepiej tak sprawdzić niż od razu wymieniać kondensator (który być może działa).
Pozdrawiam.
04-06-2011, 20:32
U mnie kondensator był w jednym miejscu przepalony a ogólnie cały napuchł.
11-06-2011, 00:00
Macie racje szczotki i kondensator ale to może być spowodowane zakręcenie sie czegos na ostrzu więc ...
Buczenie możę byc spowodowane że odpalasz kosiarke na trawie i silnik nie ma mocy ruszyc wystarczy podniesc kosiarke i ok.
14-05-2017, 12:44
W obecnych czasach i koście podzespołów nie warto naprawiać tylko kupić nową bo szkoda zasobów.

Znajdź swój urząd pracy na http://urzadpracyonline.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości