Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plac zabaw - robić, czy kupić
28-05-2011, 12:42
Plac zabaw - robić, czy kupić
Witam. Niedawno przeprowadziłem się na wieś i chciałem zrobić dzieciom taki mini plac zabaw. Niestety żadna złota rączka ze mnie nie jest i tutaj zastanawiam się co zrobić. Znalazłem takie fajne place zabaw Jungle-Gym w rozsądnych cenach. Tutaj kieruję pytanie do tych co już coś takiego robili. Ciężka to praca ? Ile mniej więcej kosztują materiały i schodzi na tym robocizny ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2011, 16:56
RE: Plac zabaw - robić, czy kupić
Witam. Jak dla mnie nie jest to ciężka praca myślę że nawet przyjemna tym bardziej że jest ciepło i można pracować na dworze, nie trzeba być złotą rączkom by zrobić coś takiego wystarczy wszystko sobie dokładnie rozplanować, policzyć ja zawsze robię sobie szkic i na nim wszystko rozpisuje. Co do kosztu myślę że wyjdzie o wiele taniej, a o czas budowy to zależy czy chce pan zamówić deski docięte pod wymiar czy ciąć samemu myślę że da się to zrobić w dzień albo dwa. Jak dla mnie lepiej zrobić coś takiego samemu będzie miał pan satysfakcję że dzieci bawią się na czymś co zrobił pan samemu.

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
05-07-2011, 23:38
Ja właśnie jestem w trakcie robienia czegoś w tym stylu.
Koszt kantówek - drewnianych belek w sklepie to:
7x7 6 pln/mb
7x5 4,8 pln/mb
5x5 4 pln/mb
deski 15 chyba 4pln/mb
płyta osb 125x250x1 około 50 pln za sztuke
30 pln za coś co chroni drewno przed wodą, jedno malowanie 14x2m kantówki poszła puszka, jutro muszę kupić drugą bo lepiej dwa razy.
Ja miałem brać 7x7 ale były za długie- ciężko to przewieź poza tym z każdej miałbym odpad 50 cm i nie wiadomo co z tym zrobić, na główną konstrukcje wybrałem 7x5.
U mnie podstawowa konstrukcja statku ma wynieść koło 500-600 pln + zjeżdżalnia. I ma on być w tej cenie funkcjonalny, ale pewnie potem będziemy go dopieszczać więc kilkaset złotych penie dojdzie.
Pozdrawiam
15-08-2011, 20:32
Ja myślę , że tak ok. 1000 zł.
Zależy co ma być wybudowane.

Ale najlepiej spytać się dzieci co chcą mieć , czy huśtawkę czy zjeżdżalnię,
a potem obliczyć cenę pracy własnoręcznej oraz kupienia placu.
Big Grin

Stolarstwo ...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-08-2011, 10:16
pozdrawiam w tysiącu napewno się zmieścisz
dla przyjemniosci warto samemu to zrobić.
03-04-2012, 23:00
Ostatecznie okazało się jednak, że marny ze mnie majsterkowicz (może nie tyle marny, co zarobiony i nie mający już siły i czasu na kolejne tego typu czasochłonne prace) i postanowiłem pójść do sklepu oferującego takie domki dla dzieci i kupić jeden z nich Wink
Powiem że dzieciaki były zadowolone
05-04-2012, 08:55
Myślę, że jak ktoś kocha prace z drewnem to juz zna odpowiedzSmile grunt to wyposażyć sie w pile tarczowa, od lesnika troche drwa i zabawa trwa w budowanie placu zabaw - tylko ograniczenie moze byc jedno - wyobraźniaSmile
16-04-2012, 14:32
Są gotowe zestawy placów zabaw po 3000 zł, jakaś huśtawka, domek ze zjeżdżalnią.
Ale to wszystko plastik.
Z drugiej strony dziecko nie będzie wiecznie małe i czy jest sens tracić czas na robienie placu zabaw - no chyba że jako hobby.

Ogłoszenia Zlecenia
14-05-2012, 00:52
Jeżeli robisz coś dla swojego dziecka to nigdy nie jest to strata czasu. A wracając do tematu: planuję coś takiego sam wykonać-kupię tylko plastikową zjeżdżalnię.
24-01-2016, 19:19
http://ogrodolandia.pl/place-zabaw tu masz wiele fajnych przykładów i ceny są bardzo różne. Bierz pod uwagę też to, że za 2 lata możesz go odsprzedać
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości