Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co sie przyda dla początkującego stolarza
13-02-2014, 14:35
Co sie przyda dla początkującego stolarza
Witam, chciałbym zacząć robić meble i jako początkujący stolarz chciałbym sie dowiedzieć jakie narzędzia i urządzenia najbardziej sie przydadzą ?

Co warto kupic, oraz jakie... płyty wiórowe, czy może inne materiały są lepsze ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-02-2014, 23:25
RE: Co sie przyda dla początkującego stolarza
Pytanie czy ręcznie robione czy z użyciem elektro narzędzi chcesz robić meble itd.
Ale na bank piła stołowa, wiertarka, dłuta, tarniki, piła ręczna, kątownik, kątownik nastawny oraz dobry metr jak i linijka.

Poza tym książki o stolarstwie a przynajmniej oglądanie poradników na yt.
16-02-2014, 16:18
A dużo droższe są płyty, które zamówię pocięte na wymiar ?

I czy na początek wystarczy mi Wyrzynarka i Zgłębiarka ?

Nie robiłem tego jeszcze nigdy, oglądałem troch poradników. Mam bardzo ciekawe pomysły na budowę biurka itd. a w sklepach widzę mało kreatywnych konstrukcji, wiec sam chciałbym "poskładać" parę mebli i wystawić na sprzedaż =)
21-02-2014, 20:46
Alternatywą dla piły stołowej jest piła tarczowa ręczna lub podobno lepsza zgłębiarka no i na bank przyda ci się szlifierka kątowa najlepiej z regulacją obrotów.
22-02-2014, 01:23
(21-02-2014 20:46)djglok napisał(a):  no i na bank przyda ci się szlifierka kątowa najlepiej z regulacją obrotów.

Po co stolarzowi gumówka?
Albo inaczej - po co mu gumówka wśród najbardziej niezbędnych narzędzi do robienia mebli? ;-)

http://www.PanFleks.pl - niezależny blog dla majsterkowiczów.
Testy narzędzi, projekty i porady.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-02-2014, 23:41
Kątówka z założonym papierem ściernym ma wiele zastosowań zwłaszcza jak nie ma się piły stołowej.
Np. jak robiłem łódeczkę z jednego kawałka drewna by ograniczyć zabawę z tarnikiem założyłem papier i heja wyszło bardzo ładnie.
24-02-2014, 15:25
(22-02-2014 23:41)djglok napisał(a):  Kątówka z założonym papierem ściernym ma wiele zastosowań zwłaszcza jak nie ma się piły stołowej.

Z tego, co zrozumiałem, Kolega ma zamiar robić meble z płyty, a to znacznie zawęża wykorzystanie kątówki ;-) Jestem przeciwnikiem stosowania w tego typu narzędziach różnych egzotycznych tarcz, które sprzedają markety. Moim "ulubieńcem" są tarcze z łańcuchem Big Grin

Xtronix856 - mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że bardzo wiele rzeczy musisz się nauczyć, zanim zaczniesz projektować i sprzedawać? ;-) Do tego ZUS, podatki (bo przecież nie zamierzasz robić tego na czarno, prawda?), prąd, warsztat i wiele innych. Ciężki kawałek chleba...

http://www.PanFleks.pl - niezależny blog dla majsterkowiczów.
Testy narzędzi, projekty i porady.
29-03-2014, 22:03
Nie dasz rady bez profesjonalnego sprzętu i zaplecza. Obecnie rynek mebli jest dość konkurencyjnym rynkiem więc nie wróże ci sukcesów.

Domki ogrodowe
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości