Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
laierowanie mebli lak.samoch. proszę o opinie
26-01-2014, 21:08
laierowanie mebli lak.samoch. proszę o opinie
Wpadłam na pomysł aby mąż-lakiernik samochodowy pomalował nasze wysłużone z lekka meble kuchenne z mdf lakierem samochodowym. Na jakiejś desce zrobił próbę, wygląda to świetnie, ale gdzieś wyczytałam (co prawda w jednej tylko opinii użytkownika jakiegoś forum) że lakiery samoch. nie powinny być używane wewnątrz mieszkań, bo mają dużo chemii, ulatniają przy czym są szkodliwe dla zdrowa. Mamy dwoje małych dzieci i mam mieszane uczucia czy to prawda czy tylko czyjeś przemyślenie. Bardzo proszę o Wasze zdanie na ten temat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2014, 21:29
RE: laierowanie mebli lak.samoch. proszę o opinie
Lakiery samochodowe na bazie wody czyli obecnie lakiery po wyschnięciu są całkowicie nie szkodliwe, to ich opary w trakcie malowania czy pyły z obróbki(szlifowanie itd) są szkodliwe.
Oczywiście lakierami tymi nie mogą być malowane rzeczy używane przy pożywieniu np talerz czy kubek.

Są o wiele bezpieczniejsze niż farby do ścian używane jeszcze kilka kilkanaście lat temu.
29-03-2014, 10:19
Malowalem meble kuchenne znajomej farba olejna z dodatkiem korektora na jasny oliwkowy kolor i do dzis ladnie wygladaja.
02-02-2021, 12:29
Również bardzo chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej w tym temacie. Może jeszcze ktoś z pozostałych forumowiczów ma jakieś doświadczenia??
16-04-2021, 23:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2021 16:15 przez jjusti18.)
A czy jest sens w kombinowaniu z odświeżaniem mebli??? Nie wiem jakie dokładnie was interesują, ale jak metalowe, biurowe to tutaj https://lobbysklep.pl/meble-medyczne znajdziecie spory ich wybór. Warto zajrzeć tam, tym bardziej teraz... Dlaczego? Ponieważ zyskacie teraz super rabat i jeszcze na dodatek otrzymacie gwarancję na 5 lat.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości