Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beton czy ceramika na dachu
13-09-2018, 21:37
Beton czy ceramika na dachu
Zastanawiamy się czy warto dokładać do dachówki ceramicznej. Naszym zdaniem dachówka betonowa, czy też cementowa będzie wystarczającym rozwiązaniem. Jak myślicie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2018, 19:35
RE: Beton czy ceramika na dachu
Cementowa i betonowa to to samo Wink Faktem jest, że ceramiczna jest bardziej trwałym materiałem ale też cementowa da radę. Do tego cementowe mogą mieć różne formy wykończenia, tak jak i ceramiczne.
17-09-2018, 15:15
Dokładnie. W cementowych masz np. wykończenie Planar które jest matowe lub Duratop które jest błyszczące. To akurat systemy wykończenia od Creatona. Fajnie że jest wybór i w takich dachówkach.
18-09-2018, 22:31
Błyszcząca powierzchnia przez to, że jest bardziej wygładzona, jest trwalszym rozwiązaniem. Wszystko z niej "spływa" więc są mniejsze szanse by coś wyrosło na dachu.
19-09-2018, 16:03
Ale Planar Cretona pomimo że wygląda na matową powierzchnię też jest dobrze wygładzony i wszystkie zanieczyszczenia spływają z dachu. Szanse na urośnięcie czegokolwiek na takim dachu raczej są minimalne.
03-10-2018, 21:01
Dziękuję za podpowiedź. Faktycznie ta powłoka Planar wygląda ciekawie i jest bardzo gładka. Oglądałam w lokalnym składzie budowlanym i "pomacałam" dla pewności Wink
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości