Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór szkoły
20-03-2011, 00:47
Wybór szkoły
Witam mam 13 lat jestem zapalonym majsterkowiczem robiłem różne rzeczy np katapulta o wysokosci 1 m bawiłem sie tak ze wodorem ale lubie konstruowac rózne przydatne rzeczy np silnik bez paliwa na powietrze mam projekt ale nie wiem co dalej moze ktos podpowie jestem w 1 gim mam dobre stosunki z facetem od fizyki mam na koncie też kusze wbijającą sie w sciane i wiele róznych rzeczy popieram bardzo te forum bo jest ich mało gratuluje pomysłu prosze o podpowiec do jakiego liceum isc albo gdzies podpowiadam że jestem słabym uczniem więc cięzko ale jezeli warto to wezme sie w szkole prosze o podpowiedz z góry dzięki
P.S
ortografia to nie jest moja specialnosc sorki Blush
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2011, 11:16
RE: szkoły
Masz dopiero 13 lat więc zapewne jesteś w pierwszej gimnazjum więc droga do liceum jeszcze długa. Jeśli chodzi o szkołę to możesz iść jeszcze do technikum lub do szkoły zawodowej po liceum nic nie masz by zdobyć zawód musisz iść na studia a po technikum masz już zawód i jeśli chcesz możesz uczyć się dalej, szkoła zawodowa uczy cię zawodu lecz po jej ukończeniu nie możesz studiować. Myślę że powinieneś wybrać kierunek który będzie cię najbardziej interesował najlepiej by było to właśnie technikum lub liceum bo jeśli dany kierunek naprawdę cie wciągnie i będziesz czuł że to jest to co chciał byś robić w przyszłości to będziesz mógł się uczyć dale czyli pójść na studia.
Ja dwa lata temu podjąłem decyzję pójścia do technikum informatycznego i nie żałuje ale czy będę studiował jeszcze nie wiem.

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
20-03-2011, 20:17
dzięki wielkie za odp bo jestem kompletnie zdezorientowany ale nasunełes mi tok myslenia i z mojego punktu widzenia musze wziasc sie do nauki jeszcze raz dzieki Smile
20-03-2011, 20:59
Witam.

To jeszcze kilka zdań ode mnie. Dobrze, że już się nad tym zastanawiasz - większość osób niestety zostawia sobie to na ostatnią chwilę lub idą po prostu tam gdzie koledzy lub gdzie rodzice wyślą. Trochę smutne, bo później po kilku latach okazuje się, że był to czas zmarnowany i tak naprawdę nie chcą czegoś robić. Po gimnazjum będziesz miał do wyboru:

Technikum - może być ciężko - na raz trzeba się uczyć tego, co w liceum i dodatkowo są zajęcia zawodowe. Fakt, rok dłużej, ale i tak lekcji więcej niż w liceum. Jeśli coś Cie interesuje, a nie wiesz czy chcesz później studiować, to dobry wybór.

Liceum - najszybsza droga na studia, warto się zainteresować profilowanym, zawsze to trochę więcej interesujących rzeczy. Nie ma papierka od zawodu.

Zawodówka - wbrew pozorom może być dobrym wyborem. Nie każdy musi być magistrem, a nawet po zawodówce, posiadając dobre umiejętności w swoim zawodzie można zarabiać konkretne pieniądze, można zacząć pracę wcześniej i mieć przewagę doświadczenia nad "wykształciuchami".

Do wyboru, do koloru, ale i tak chyba najlepiej uczyć się samemu. Po prostu czytaj o tym, co Cię interesuje, stosuj tą wiedzę w praktyce, a dla utrwalenia możesz zacząć pisać o tym (choćby tutaj w wortalu). Przy okazji poprawi ci się ortografia, o której wspomniałeś Smile. Robiąc różne takie rzeczy i w miarę uważając na lekcjach pewnie bez problemów będziesz mógł mieć średnią powyżej 4, a jak się dodatkowo do tego przyłożysz to i wyżej.

Pozdrawiam.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-03-2011, 00:48
RE: Wybór szkoły
Dzięki nasunełes mi droge teraz wiem co i jak bo nie ogarniałem tego wczesniej Smile
Tak z góry fajne forum można sie podzielic z innymi wiedzom i inni mogą sie podzielic Smile gratulacje !
29-01-2018, 21:55
Jak nie jesteście przekonaniu co do wyboru swojej szkoły po klasie maturalnej, zerknijcie http://bizneswiki.pl/szkola-policealna-c...co-wybrac/ . Jest to fajny artykuł, który zawiera cenne wskazówki co do wyboru właściwej szkoły dla siebie. Moim zdaniem warto tam zajrzeć.
30-01-2018, 10:48
przy wyborze szkoły warto się kierować przede wszystkim opiniami o nauczycielahc
15-02-2018, 12:59
Mój syn po skończeniu liceum chce studiować chemię. Wiec na przedmiot maturalny ją wybrał. Ale by dostać się na studia, to matura musi być zdana na dobrą ocenę. Dlatego znalazłem http://www.taniaksiazka.pl/oxford-matura...44155.html Podręczniki które powinny w dużej mierze pomóc powtórzyć i utrwalić przerobiony materiał. Warto korzystać z pomocy dobrze opracowanych książek. A w tej chwii można je dostać w cenie promocyjnej.
23-04-2018, 13:53
Ja studiowałem na Wyższej Szkole Europejskiej na kierunku graficznym i byłem bardzo zadowolony. Dzięki nowoczesnym laboratoriom miałem wiele zajęć praktycznych, dzięki którym wiele się nauczyłem. Teraz pracuje w zawodzie i myślę, że godziny poświęcone na zajęciach bardzo mi w tym pomogły. Jeśli ktoś chciałby również zacząć studia na WSE, to polecam odwiedzić ich stronę http://grafika.wse.krakow.pl/.
11-06-2018, 21:36
Przed wieloma osobami na pewno ciężki wybór szkoły. Pojawia się on również na etapie szkoły podstawowej. Ja chciałabym Wam jednak polecić http://szkola-mentis.edu.pl/ - prywatna szkoła podstawowa, dzięki której dzieciaki zdobędą odpowiednią wiedzę.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości