Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Solary własnej roboty
31-12-2017, 23:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2018 00:08 przez Wieala.)
RE: Solary własnej roboty
Fotowoltaika jest bardzo wdzięczna dziedziną, ale w naszych warunkach klimatycznych całkowicie nieopłacalną. Po prostu mamy za mało dni słonecznych. Natomiast gdyby połączyć ogniwa fotowltaiczne z generatorami wiatrowymi, to można zastanowić się nad taką instalacją. Przecież podobne konstrukcje funkcjonują już np. oświetlając znaki drogowe czy przejścia dla pieszych w miejscach oddalonych od zabudowań.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-01-2018, 15:39
A właśnie z tego słyszałam to bardzo się opłaca zamontować panele na przykład te z https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/komp...nstalacje/ . A ma to rację bytu spowodowana tym, że takie panele działają nawet wtedy kiedy niebo jest zachmurzone. Obywa się to na zasadzie łapania światła rozproszonego. Do tego zamontowanie takich ogniw wcale nie jest takie drogie. Wręcz przeciwnie korzystając z datacji na ich montaż można je założyć praktycznie za pół darmo. Takie panele pozwolą na obniżenie rachunków za prąd.
12-01-2018, 12:07
Fajnie, że chcesz sam coś takiego zrobić jednak wydaje mi się że naprawdę lepiej będzie jeśli zaczniesz od czegoś trochę mniejszego Wink

Profesjonalne nagłośnienie radio węzeł w atrakcyjnej cenie. Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty.
Porady 100v
19-01-2018, 21:29
No właśnie ja rozważam zamontowanie paneli fotowoltaicznych. Jestem zdecydowany na firmę http://siliton.pl - ma ktoś z Was od nich panele? Jak to jest z tym dofinansowaniem?
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: carol1988, 3 gości