Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie domu --pompa ciepła na żywo
10-10-2017, 12:17
RE: Ogrzewanie domu --pompa ciepła na żywo
Witam,
mam na imię Aleksander, obecnie zajmuję się wymianą ogrzewania http://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/ u siebie w domu. Zastanawiam się nad zainwestowaniem w pompę ciepla. Jednak nie wiem kompletnie na którą się zdecydować, tych rodzaji jest trochę. Czy ktoś mógłby mi doradzić w ej kwestii?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-10-2017, 08:28
Zamiast pompy ciepła dobrym rozwiązaniem są piece kominkowe wolnostojące warto sobie sprawdzić taką opcje na pewno ci się spodoba.
14-10-2017, 19:55
u mnie ogrzewanie centralne nadal sie dobrze psisuje ! ciepelko w zimie Smile

Analizy statystyczne
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-10-2017, 14:48
Super podoba mi się taka opcja. Jest to całkiem niezłe rozwiązanie !

more bonuses
17-10-2017, 15:52
Pompa ciepła wydaje się ciekawym rozwiązaniem ale jednak jeszcze bardzo drogim w zakupie. Zanim się cała inwestycja zwróci, to i gwarancja się skończy i może będą potrzebne jakieś naprawy. Więc kwestia opłacalności jest niepewna. Sam u siebie mam ogrzewanie elektryczne z paneli na podczerwień od Eco Partner. To polski producent a nie jakiś chiński. Działa to bardzo dobrze, świetnie sie steruje (fajny programator) i mając taryfę G12w koszty eksploatacji nie są wysokie.
03-11-2017, 12:31
(17-10-2017 15:52)konat77 napisał(a):  Pompa ciepła wydaje się ciekawym rozwiązaniem ale jednak jeszcze bardzo drogim w zakupie. Zanim się cała inwestycja zwróci, to i gwarancja się skończy i może będą potrzebne jakieś naprawy. Więc kwestia opłacalności jest niepewna. (...)

Wydaje mi się że właśnie pompy ciepła nie są wcale takie drogie. Patrzałam na ich ceny na https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciep...u-dla-cwu/ i wydaje mi się, że jest to najtańsze rozwiązanie jeśli chodzi o energię ze źródeł odnawialnych. Dajmy na to takie panele fotowoltaiczne i najdroższą pompę ciepła. To w tej cenie niestety nie założymy sobie takich paneli. Moi znajomi zakładali panele i to jeszcze ze zniżką pracowniczą. Zapłacili za nie ponad 15 tysięcy złotych i cenowo wychodzi tak, że pompa jest prawie o połowę tańsza. Ja się właśnie zastanawiam czy aby nie założyć sobie takiej pompy. Wiem, że na pewno pozwoli mi to obniżyć rachunki za prąd w okresie letnim. A nie są to wcale małe pieniądze. Wydaje mi się, że właśnie dość szybko koszty tej inwestycji się zwrócą. Na pewno o wiele szybciej niż jakiejś innej maszyny działającej na energię z odnawialnych źródeł energii. Do tego jeszcze zamontowanie takiej pompy nie wymaga zazwyczaj szerszego zakresu prac budowlanych i montażowych.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości