Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cienka ściana kafelki , wytrzyma ?
22-11-2010, 14:15
Cienka ściana kafelki , wytrzyma ?
Trzeba zawiesić suszarkę taką zawieszaną na suficie z poprzecznymi
rurkami na pranie, blokada na sznurki jednak musi być na ścianie. A ściana jest prowizorka bo budynek przechylony. "ściana" składa się kolejno z płytki, kleju, siatki, kleju, płyty kartongipsowej, potem jest wolna przestrzeń i ściana właściwa.

Czym to nawiercić w płytce to oddzielny temat, moje pytanie brzmi czy jest sens wiercić jak "ściana" i tak nie utrzyma np 8-9 kg prania? Tylko się kołki zaraz wyruchają i polecą płytki, jakie kołki proponujecie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2015, 14:09
RE: Cienka ściana kafelki , wytrzyma ?
Mam podobny problem, bo mam dość cienką ścianę w łazience i do tego nie chcę kłaść klasycznych płytek, a płytki betonowe, które znalazłam w http://www.decomania.pl/pl/c/Dekoracje-s...onowe/1025 . Od dawna chciałam mieć łazienke w stylu loft i w tych płytkach można powiedzieć, że zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Na pewno z nich nie zrezygnuje. Zastanawiam się, czy nie wzmocnić ściany kładąc dodatkowy tynk pod płytki. Myślicie, że wtedy nie będzie problemu z obciążeniem?
24-01-2016, 14:10
Nie powinno być problemu wytrzymałością . Ale jeśli nie jesteś pewnie to połóż dodatkowa warstwę tynku.

Te wszystkie słowa – „zło”, „złośliwość” – nie miały dla natury żadnego znaczenia. Tak, zło było wynalazkiem człowieka
13-07-2016, 11:36
(22-11-2010 14:15)anzelm_karol napisał(a):  Trzeba zawiesić suszarkę taką zawieszaną na suficie z poprzecznymi
rurkami na pranie, blokada na sznurki jednak musi być na ścianie. A ściana jest prowizorka bo budynek przechylony. "ściana" składa się kolejno z płytki, kleju, siatki, kleju, płyty kartongipsowej, potem jest wolna przestrzeń i ściana właściwa.

Czym to nawiercić w płytce to oddzielny temat, moje pytanie brzmi czy jest sens wiercić jak "ściana" i tak nie utrzyma np 8-9 kg prania? Tylko się kołki zaraz wyruchają i polecą płytki, jakie kołki proponujecie?

Myślę, że kołki do płyt k-g byłyby niezłym pomysłem. Ale szczerze mówiąc sam chyba nie ryzykowałbym montażu suszarki na takiej ściance...
25-07-2016, 11:01
Nowoczesne i luksusowe płytki tarasowe i nie tylko.Warto je mieć więc polecam.
30-10-2017, 16:09
tańsze płytki tarasowe też wyglądają wspaniale

Zalecane czytanie
10-11-2017, 09:43
płytki tarasowe to bardzo fajne rozwiązanie i funkcjonalne rozwiązanie: )
08-12-2017, 12:41
Moim zdaniem płytki tarasowe będą wyglądały zdecydowanie lepiej, nadadzą ładnego klimatu
http://vid-tube.biz/
09-12-2017, 02:31
Temat trochę przedawniony ale dla tych co być może napotkają się na podobny problem w przyszłości. Obciążenie nie będzie zbyt duże. A do takiego materiału są specjalne kołeczki do pustych przestrzeni które w niej się specjalnie rozpierają.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-01-2018, 14:09
to prawda, można to wykonać w taki sposób i nic się z tym nie będzie działo
kuchnia drewniana dla dzieci
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości