Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szlifierka Talerzowa
21-05-2013, 17:46
Szlifierka Talerzowa
Witam,
Dzisiaj tak szybko pochwalę się tym co zmajstrowałem.
[Obrazek: 7f2394f012275b79.jpg]

Jest to szlifierka talerzowa. Zamocowana jest na zawiasach, gdy nie jest używana można ją podnieść i mamy wolny blat na zdjęciu widać łańcuszek który zabezpiecza przed zbytnie wychyleniem. Widać także śrubę (są takie dwie) oczkową którą dokręca się do blatu by wszystko było sztywne. Wiertarka ma regulacje obrotów od 0 - 3000. Tarcza ścierna nie jest zbyt wielka ale mi wystarcza.
Sprawuje się na 5+ Wink

Koszt:
-wiertarka 500W 44.39zł (z Praktikera z wyprzedaży, do tego idealna)
-zawiasy 2 x 7.40zł
-śruba oczkowa 2 X 4.80zł
-tuleja meblowa 2 x 1.59zł
-tarcza 12zł
-łańcuszek i opaskę miałem u siebie tak jaki i płyty
21-05-2013, 20:40
RE: Szlifierka Talerzowa
Witam,

Fajna konstrukcja, wyszło tanio, praktycznie i chyba nawet dosyć solidnie Smile. "Śmieciowa" wiertarka nie ma tutaj dużych obciążeń, więc przeżyje pewnie samą konstrukcję szlifierki i jeszcze posłuży przy jakichś remontach.

Myślałeś o dodaniu na stole jakichś elementów służących do pozycjonowania obrabianego materiału?

Pozdrawiam.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-05-2013, 21:43
Cytat:Myślałeś o dodaniu na stole jakichś elementów służących do pozycjonowania obrabianego materiału?
Tak myślałem o tym by blat można było ustawiać w dwóch pozycjach 90* i 45* ale na razie 45* nie jest mi potrzebne ale pewnie za jakiś czas zacznę coś tam kombinować.

Cytat:chyba nawet dosyć solidnie
Oj... jest solidnie klej + wkręty 5cm

[Obrazek: 1013595477490e8d1ba3406.gif]...już trzeci raz docinam tą samą deskę i ciągle jest za krótka...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-05-2013, 16:57
No no niezły patent

Zamiast zacisku ze sklejki zaraz przy głowicy również można użyć metalowej opaski albo cybant.
29-11-2013, 23:22
Świetne narzędzie, ale "blokuje" wiertarkę. Chyba, że masz ich więcej :-)
Dawno temu zrobiłem szlifierkę płaszczyznową (tak to się chyba prawidłowo nazywa) wykorzystując silniczek (45W) od dalekopisu i przekładnię pasową. Zrobiłem nią całe mnóswo fajnych rzeczy nie tylko z drewna.
Możesz pokusić się o jakąś prostą prowadnicę. Ja najpierw narysowałem sobie na blacie kilka kresek pod różnymi kątami, co mi znakomicie ułatwiło precyzyjne szlifowanie.
Jak znajdę trochę czasu to wrzucę jakieś zdjęcia.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości