Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Borelioza - choroba od kleszcza
10-11-2017, 16:51
Borelioza - choroba od kleszcza
Borelioza jest bardzo poważna chorobą, która jest niezwykle groźna dla naszego zdrowia i życia. Dlatego po ukąszeniu przez kleszcza powinniśmy jak najszybciej poddać się odpowiednim badaniom typu borelioza test . Czy ktoś z Was miał takowe wykonywane?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 17:21
RE: Borelioza - choroba od kleszcza
Szczerze to trzeba mieć potężnego pecha żeby ten syf załapać w polskim lesie Tongue. Już prędzej złapiemy jakieś inne paskudztwo.

12-11-2017, 23:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2017 23:10 przez Wieala.)
Kolejne naciąganie klienta na koszta. Mieszkałem przy lesie i kleszczy miałem kilkadziesiąt. Usuwałem je pęsetą i igłą od zastrzyków a potem odkażałem spirytusem, ale częściej po prostu zdrapywałem. Żyję już 60 lat i nie mam żadnej boreliozy.
Kleszcz to robak jak każdy inny. Trzeba tylko obejrzeć ciało przy każdej kąpieli i jak najszybciej pozbyć się go zanim wgryzie się głębiej. Zresztą po jakim czasie samemu poczujesz, że coś Ci siedzi i odruchowo wyczujesz gada.
Lekarz też niewiele więcej zrobi. Każe tylko przyjść po pewnym czasie jeśli zaczerwienienie nie będzie ustępować.
Wydaje mi się, że lekarze, jeśli nie mogą rozpoznać choroby to zwalają przyczyny na boreliozę.
Kiedyś, dla świętego spokoju (żony), nawet poszedłem na testy. Oczywiście jeden z nich wyszedł negatywnie. Co na to lekarz? Ano uśmiechnął się i powiedział, że te testy są na boreliozę występującą na kontynencie amerykańskim a u nas ta odmiana w ogóle nie występuje. Szkoda tylko tych 120zł i odrobiny krwi na badania.
13-11-2017, 10:55
Testy na boreliozę mają niską skuteczność, negatywny wynik testu niestety nie wyklucza choroby

Continue
14-11-2017, 09:24
moja babcia cierpi na tą chorobę i jest straszna, warto jest uważać na kleszcze
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości