Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór okien i rolet do domu
28-05-2018, 14:50
RE: Wybór okien i rolet do domu
Tylko taka roleta tak naprawdę mało daje. Poza zacienieniem. Od gorącego nie chroni. Słońce nagrzewa szybę i całą ramę okna, więc całość grzeje do środka. Ograniczyć można tylko montując pełną zewnętrzną roletę. Oczywiście dobre okna jak oknoplastu też w jakiś sposób ograniczają ilość ciepła wpadającego do środka ale to tylko kompleksowe rozwiązanie typu okna+roleta zewnętrzna da wymierną korzyść. W Sampre dość długo o tym rozmawiałem z fachowcami widziałem i czułem na sobie roznice przy róznych rozwiązaniach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-05-2018, 22:25
Hmm no wiadomo, ze takie rolety zewnetrzne to totalnie odcinaja swiatlo i cieplo. Ale nie kazdy ma mozliwosc montazu takich, prawda? W bloku - raczej takich nie zamontujesz, prawda? Tak samo jak w wynajmowanym mieszkaniu - nie bedziesz przeciez wiercic, prawda? Swoja robote robia takze przeciez rolety wewnętrzne zaciemniające - w wiekszosci przypadkow - to wystarcza.
11-06-2018, 14:07
Moim zdaniem najlepsze sa rolety zewnetrze .. wiecie takie aluminiowe. W zimie jak sie zasloni okno do polowy to mozna liczyc na duzo mniejsze straty ciepla.
02-07-2018, 12:10
(11-06-2018 14:07)maysterklepka napisał(a):  Moim zdaniem najlepsze sa rolety zewnetrze .. wiecie takie aluminiowe. W zimie jak sie zasloni okno do polowy to mozna liczyc na duzo mniejsze straty ciepla.

Dokładnie. Ale jak masz złe okna, to i tak straty ciepła będziesz mieć. Tylko komplet dobrych okien i rolet da radę. Mnie do tego przekonali fachowcy z Sampre i stwierdzam, że to naprawdę dobre rozwiązanie.
22-08-2018, 19:21
Rolety to właśnie najlepiej zakładać razem z oknami. Bardzo mi się podobają te rozwiązania, gdzie roleta idzie przy samej szybie i nie wystaje na zewnątrz. Nie wiem jak to się fachowo nazywa. Na pewno w Sampre będą wiedzieć o co chodzi. Z tego co wiem z rozmów własnie z nimi jak i z ludźmi od ocieplenia, to takie rozwiązanie jest cieplejsze, bo cała kaseta rolety jest pod ociepleniem.
24-09-2018, 18:56
Jeśli już wybieracie nowe okna i rolety do domu, to warto zastanowić się nad inteligentnymi rozwiązaniami. W ofercie https://sukcesgroup.pl/ znajdziecie napędy do sterowania roletami, które wykrywają wszelkie przeszkody, a także pilot, którym takimi roletami można operować.
01-10-2018, 10:44
A dodatkowo polecam zerknąć na stronę https://eblachy.pl/ bo przy okazji tego tematu widziałem kilka pytań o dobre jakościowo parapety zewnętrzne - mam od nich już od ponad 2 lat i wyglądają jak nowe, a wcale dużo szczególnie nie musiałem za nie płacić Smile
09-10-2018, 13:14
Ja ostatnio trafiłem na bardzo ciekawą ofertę https://www.dekoria.pl/kolekcja-gardenia,t147.html Poza pięknymi tkaninami jest tu oferta rolet rzymskich. Zastanawiam się nad roletami w kuchni, ponieważ mam w niej dwa okna i przez caly dzień słońce. Spodobała mi sie roleta rzymska Padva, ktora jest zakończona falbanka.
10-10-2018, 10:00
Jeśli chodzi o rolety to wydaje mi się, że bardzo dobrą decyzją będą rolety dzień noc. Ostatnio widzę je w wielu domach i niezależnie od wystroju wnętrza, prezentują się bardzo ciekawie. Poczytaj sobie więcej na ten temat tutaj. Są bardzo funkcjonalne.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości