Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór okien i rolet do domu
09-10-2017, 19:59
Wybór okien i rolet do domu
Budując dom warto zawczasu pomyśleć o wyborze odpowiednich okien i rolet do niego. Może ktoś z Was przerabiał już ten temat i może mi podpowiedzieć na co zwrócić uwagę i jakie okna wybrać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 06:34
RE: Wybór okien i rolet do domu
a jaki to wybór jest

13-10-2017, 12:49
mam u siebie okna Velux z zamocowanymi roletami, są ok

sprawdź tu
16-10-2017, 14:43
(10-10-2017 06:34)dako71 napisał(a):  a jaki to wybór jest

No wybór jest duży. Każdy producent ma po kilka modeli a producentów sporo. Najważniejsze by patrzeć po parametrach. Cieplejsze okna są lepsze ale też patrz na ilość przepuszczanego światła. Oknoplast ma całkiem fajne okna, coś może Ci wpadnie w oko.
17-10-2017, 13:51
Co do okien nie będę się rozpisywał, lecz chciałbym poruszyć temat drzwi tarasowych, które to w ostatnim czasie sobie wstawiłem. Wybór padł na T-slide. Pierwszą rzeczą jaka mi wpadła w oko przy wyborze drzwi było to , iż jedynym widocznym elementem okucia była klamka. Druga sprawa to zastosowanie niskiego progu, który to doskonale licuje się z podłogą. Ostatnią , lecz bardzo istotną zaletą tych drzwi tarasowych było to , iż przesuwanie ich skrzydła nie sprawiało najmniejszego problemu mojej młodszej córki.http://www.budvarcentrum.pl/produkt/t-slide-system-przesuwny-pcv-pvc-budvar-centrum
17-10-2017, 15:31
(17-10-2017 13:51)Gregorek122 napisał(a):  Co do okien nie będę się rozpisywał, lecz chciałbym poruszyć temat drzwi tarasowych, które to w ostatnim czasie sobie wstawiłem. Wybór padł na T-slide. Pierwszą rzeczą jaka mi wpadła w oko przy wyborze drzwi było to , iż jedynym widocznym elementem okucia była klamka. Druga sprawa to zastosowanie niskiego progu, który to doskonale licuje się z podłogą. Ostatnią , lecz bardzo istotną zaletą tych drzwi tarasowych było to , iż przesuwanie ich skrzydła nie sprawiało najmniejszego problemu mojej młodszej córki.http://www.budvarcentrum.pl/produkt/t-slide-system-przesuwny-pcv-pvc-budvar-centrum
To podobne rozwiązanie jak ma Oknoplast. U nich nazywa się to HST. Seria HST Premium ma rewelacyjne parametry Uw na poziomie 0,92 W/m²K z szybą Ug=0,5 z ramką Warmatec. T-Slide o których piszesz maja tylko 1,00 W/m2K z szybą Ug = 0,5 (pakiet 3-szybowy 44 mm z ciepłą ramką). Jak oglądałem te okna w salonie Sampre to bardzo lekko chodziły. Dodatkowo można było dokupić w Oknoplaście napęd elektryczny do przesuwu okien. Ciekawe rozwiązanie.
17-10-2017, 19:21
(17-10-2017 15:31)konat77 napisał(a):  
(17-10-2017 13:51)Gregorek122 napisał(a):  Co do okien nie będę się rozpisywał, lecz chciałbym poruszyć temat drzwi tarasowych, które to w ostatnim czasie sobie wstawiłem. Wybór padł na T-slide. Pierwszą rzeczą jaka mi wpadła w oko przy wyborze drzwi było to , iż jedynym widocznym elementem okucia była klamka. Druga sprawa to zastosowanie niskiego progu, który to doskonale licuje się z podłogą. Ostatnią , lecz bardzo istotną zaletą tych drzwi tarasowych było to , iż przesuwanie ich skrzydła nie sprawiało najmniejszego problemu mojej młodszej córki.http://www.budvarcentrum.pl/produkt/t-slide-system-przesuwny-pcv-pvc-budvar-centrum
To podobne rozwiązanie jak ma Oknoplast. U nich nazywa się to HST. Seria HST Premium ma rewelacyjne parametry Uw na poziomie 0,92 W/m²K z szybą Ug=0,5 z ramką Warmatec. T-Slide o których piszesz maja tylko 1,00 W/m2K z szybą Ug = 0,5 (pakiet 3-szybowy 44 mm z ciepłą ramką). Jak oglądałem te okna w salonie Sampre to bardzo lekko chodziły. Dodatkowo można było dokupić w Oknoplaście napęd elektryczny do przesuwu okien. Ciekawe rozwiązanie.

Wybór okien jest niewątpliwie bardzo ważny...

archiwizacja danych online
26-10-2017, 15:21
(17-10-2017 19:21)marcin1992 napisał(a):  Wybór okien jest niewątpliwie bardzo ważny...

Oczywiście. Okna kupujesz na wiele lat. To spora inwestycja. Jak kupisz tanie okna o złych parametrach, to będziesz narzekać, cierpieć itd. Lepiej trochę dołożyć i wybrać okna o odpowiednich parametrach. Winergetic Premium Passive mają rewelacyjne parametry. Oczywiście jakość idzie na równi z ceną. Jak budżet jest mniejszy to można w Oknoplaście wybrać ten sam model ale bez Passive.
26-10-2017, 18:14
dla mnie to jest bardzo dziwne

30-10-2017, 12:39
Ale co dla ciebie jest bardzo dziwne, okna czy to, że inni się dzielą tym na jakie firmy oni trafili. Wiadomo, że każdy korzystał z innych firm i też o innych będzie mówił. Niektórzy będą też pytać czy ktoś zna dana firmę, bo zastanawiają się nad zakupem w danej firmie i chcą się dowiedzieć o opiniach na temat danej firmy. Dla mnie to nie jest dziwne. A właśnie odnośnie tego ostatniego trafiłam na firmę http://www.abakus-okna.com.pl/pl/ i chciałabym się zapytać o opinię na temat tej firmy.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości