Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programujecie?
01-09-2010, 18:08
Programujecie?
W ramach rozkręcania forum mam do Was pytanie:
Czy kiedykolwiek napisaliście program komputerowy?

Niemal każdy kto często używa komputera, zastanawiał się nad napisaniem własnego programu. Zwykle zaczyna się od czytania kursów, tutoriali i pisania prostych kalkulatorków i zabawek, działających z pomocą interfejsu tekstowego - białe literki na czarnym tle, żadnych okienek.

Późnej, jeśli człowiek się tym tylko zainteresuje, może być naprawdę ciekawie. Nie chcę się tutaj chwalić, ale coś tam potrafię napisać, znam kilka języków programowania i ciągle uczę się czegoś nowego. W końcu nawet żeby zrobić coś ciekawszego na tej stronie, czasem trzeba napisać te parę(set) linijek kodu. Tak było np. w przypadku zapisywania schematów z symulatora na serwerze.

Dobra, nie będę więcej nudził i zapytam wprost - czy są wśród nas programiści lub osoby, które chcą nimi zostać?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-09-2010, 18:16
RE: Programujecie?
Ja napisałem tylko stronę internetową w HTML-u, ale uczę się języka C++.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-09-2010, 22:11
Ja umiem trochę programować w pascalu. Napisałem już kilka programów(w trybie tekstowym).
01-09-2010, 23:39
Kiedyś programowałem w pascalu, później chciałem przejść na C++ ale jakoś temat poległ. No a później to już tylko mikroprocesory.
02-09-2010, 14:14
(01-09-2010 23:39)maciej117 napisał(a):  Kiedyś programowałem w pascalu, później chciałem przejść na C++ ale jakoś temat poległ. No a później to już tylko mikroprocesory.

W czym programowałeś mikroprocesory (domyślam się, że pewnie AVR'y)? W BASCOM'ie czy C?

A jeśli chodzi o ogólne programowanie to mogę polecić język Python - naprawdę dobrze się w im pisze, a przy okazji łatwo się go nauczyć. Więcej o tym języku napisałem na mojej drugiej, chwilę już nie aktualizowanej stronie - http://btomasz.com/.
02-09-2010, 21:59
Prywatnie AVR'y w C ale tylko podstawowe programy sam pisałem. W szkole asembler na chyba 51
04-09-2010, 18:12
Ja powoli zabieram się za AVR'y. Na początku parę prostych programików w BASCOM'ie (efekty LED i inne podobne duperele), później pobawiłem się trochę w C, ale nic poważniejszego na mikroprocesorach jeszcze nie zbudowałem.
19-10-2010, 16:12
Ja uczyłem C++ z książek dokładnej e-book' ów. A właściwie przeczytałem tylko "Programowanie w C++" Komputer Świat, ale jakoś przy ciągła mnie bardziej elektronika i nie mogę się od niej oderwać a e-book' ów i pare czasopism o elektronice, programowaniu mam jakieś 1,5Gb jeżeli ktoś zainteresowany mogę wrzucić coś na rapida albo coś podobnego lub podać same tytułyBig Grin.
20-12-2010, 17:22
Ja programuje w pascalu, c++ oraz c++ builder. Po prostu w szkole jest programowanie i jakoś mnie wciągnęło. Jak ktoś miałby jakiś problem to zawsze służe pomocą w miarę możliwości. Mogę również napisać jakiś program.
07-01-2011, 02:18
To jest pomysł na kolejne artykuły Smile np. Nauka assemblera Smile najpierw można by było zrobić ankietę jakie mikroprocesory interesują ludzi. Np czy Avr, PiC czy Attiny Smile i potem pomyśleć nad kursem. Czy to Assemblera czy to C Smile Ja się właśnie mam za to zabierać na dniach, może będę zapisywać swoje spostrzeżenie i kiedyś to opublikujecie jako kurs Smile no zobaczymy.

a co do języków programowania. Assemblera poznałem trochę na studiach programując '51. Później uczyliśmy się języka C. Stworzyłem np sapera własnego. Może nie jest piękny i do końca idealnie nie działa ale jest Big Grin Później przeszliśmy do C++ i obiektowego programowania lecz to dla mnie jeszcze czarna magia jest. Bo jednak chodzenie na wykłady i słuchanie gościa to nie to co powinno się robić na studiach. Niczego takie coś nie uczy a tylko czas się traci.
A teraz na 3 roku programuje na układach Xilinxa. ciężko idzie ale jakoś idzie.. Pracujemy na spartanach 2 i piszemy w języku VHDL. zresztą do końca miesiąca muszę napisać generator funkcji kwadratowej z regulacją częstotliwości i wypełnienia właśnie na układach coolrunera, spartana2 w języku VHDL. ehh zreszta do końca nie wiem jeszcze co muszę zrobić bo to dla mnie jakiś koszmar.. Jak przez 2 lata nic nie robiło się to teraz semestr i mam 5 projektów takich potężnych. a jak nikt nic nie robił do tej pory i jest po LO a nie technikum to nic nie potrafi zrobić.. Nawet głupi układ na NE555 sprawił mi masę problemów.. ale już działa Big Grin
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości