Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ręczne i maszynowe
27-03-2013, 11:14
Post: #1
Ręczne i maszynowe
Witam.

Jeślibyśmy chcieli przystąpić biegle do zagadnienia, którym jest cyklinowanie, potrafimy rzec o 2 sposobach tych usług oraz o dwojakim zastosowaniu w praktyce, a mianowicie potrafimy rozróżnić cyklinowanie ręczne tak zwanymi cyklinami ręcznymi, które potocznie nazywane są również gładzicami. Takie urządzenia służą do niezwykle dokładnego gładzenia powierzchni mebli drewnianych, jest to wykończenie właściwe mebla, przed pokryciem go bejcą barwiącą i lakierem.

O ile zaś mówimy o pozostałej usłudze stolarskiej, jaką jest cyklinowanie maszynowe, odbywa się ono ze wsparciem cykliniarki, innymi słowy sporej maszyny stolarskiej, którą to porusza się odpowiednio i troskliwie w każdym zakątku przygotowanej podłogi, która to jest wygładzana maszynowo przed jej pomalowaniem.

Niezależnie od tego czy mamy na myśli cyklinowanie manualne czy maszynowe, dotyczy ono wygładzania drewna na parkiecie czy na meblach, z czego w każdym przypadku pokrywa drewna jest w ten sposób przygotowywana do pokrycia jej wierzchnią powierzchnią odpowiedniego lakieru, który utwardzi i utrwali wykonany produkt stolarski. Każdy stolarz wie co określają wcześniej przytoczone pojęcia, natomiast dla mniej wtajemniczonych nawet ten powierzchowny opis nie wiele mówi i wyjaśnia.

[url="http://parkietycyklinowanie.pl/Temporary.asp"]Cyklinowanie warszawa[/url]

Polecam
Paweł
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości