Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manualne i maszynowe
26-03-2013, 16:55
Post: #1
Manualne i maszynowe
Witam.

Gdybyśmy pragnęli podejść zawodowo do tematu, jakim jest cyklinowanie, potrafimy stwierdzić o dwóch typach tych usług oraz o dwojakim zastosowaniu w praktyce, a mianowicie potrafimy odróżnić cyklinowanie ręczne tak zwanymi cyklinami ręcznymi, jakie potocznie nazywane są również gładzicami. Takie sprzęty służą do bardzo szczegółowego gładzenia warstwy mebli drewnianych, jest to wykończenie właściwe mebla, przed pokryciem go bejcą barwiącą i lakierem.

Jeśli zaś mowa o pozostałej usłudze stolarskiej, jaką jest cyklinowanie maszynowe, odbywa się ono za pomocą cykliniarki, to znaczy pokaźnej maszyny stolarskiej, którą to porusza się stosownie i rzetelnie w każdym zakamarku wykonanej podłogi, która to jest wygładzana maszynowo przed jej pomalowaniem.

Niezależnie od tego czy mamy na myśli cyklinowanie ręczne czy maszynowe, dotyczy ono wygładzania drewna na parkiecie bądź na meblach, z czego w każdym przypadku pokrywa drewna jest w ten sposób przygotowywana do pokrycia jej wierzchnią warstwą należytego lakieru, który utwardzi i utrwali skończony wyrób stolarski. Każdy stolarz wie co definiują wcześniej wspomniane pojęcia, zaś dla mniej wtajemniczonych nawet tenże powierzchowny opis nie dużo mówi i wyjaśnia.

[url="http://parkietycyklinowanie.pl/Blue-eyed.htm"]Cyklinowanie warszawa[/url]

Polecam
Paweł
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości