Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siłownia - betonowe obciążniki
30-04-2010, 18:26
Siłownia - betonowe obciążniki
mam pewien pomysł ale mam bardzo mały budżet
wpadłem na pomysł budowy domowej siłowni piwnicznej ale ceny obciążenia 8 zł za kg i ławeczka z 8 kawałków kątownika za 300 mnie przeraża
kompletuje już sprzęt mam ławeczkę regulowaną stojaki pod sztangę wyciąg górny kratkę do przysiadów ze sztangą i urządzenie do prostowania nóg w siadzie gryf długi i2 krótkie
sęk w tym że chciałbym odlać talerze z betonu wiem tyle że mam mieć formę z plastiku po wiaderku beton 2.5/1 i włożyć kawałek rurki by można było wsadzić gryf
słyszałem że gdy nie rzuca się takimi talerzykami służą bardzo długo są dość poręczne
najbardziej zależy mi na wykonaniu tych talerzy i tu mam kilka pytań więc:
ile waży taki beton po wylaniu? jaką ma gęstość bo z tego co wiem to jakieś 2000kg/1m3 ale ten który zamierzam sam zrobić będzie ze żwiru 2-4 mm dość równy bo był przesiewany ?
forma będzie z wiaderka z rurką w środku i tu mam kilka kolejnych pytań :
jak wzmocnić wytrzymałość tanim sposobem ? jak pokryć beton po odlaniu ? czym bo mam pomysł na stopioną gumę z opony/dętki/silikonu?
proszę o odpowiedź wyrozumiałość i cenne porady a co do funduszy to jakieś 50 zł ławki i stojaki pospawał mi wujek ale już nie mamy spawarki i spawanie nie wchodzi w grę ps jestem nowy Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2010, 18:56
RE: obciążenie
Witam nowego użytkownika Smile. Przy okazji przypominam, że z pomocą klawiatury komputerowej da się wpisywać wielkie litery i znaki interpunkcyjne, takie jak kropki i przecinki. Dobrze jest ich używać, naprawdę dużo lepiej czyta się poprawnie napisany tekst.

O gęstości betonu znajdziesz trochę na Wikipedii (http://pl.wikipedia.org/wiki/Beton). Jeśli chcesz odważyć beton bardziej precyzyjnie, zrób niewielką próbkę np. 1l, a potem poczekaj aż dobrze stwardnieje, wyschnie i zważ go. Po wykonaniu stosownych obliczeń powinieneś znać gęstość swojego betonu. Jeśli będziesz trzymał się tych samych proporcji przy odlewaniu ciężarków, to wystarczą proste obliczenia i będziesz wiedział ile betonu trzeba wlać do formy dla wymaganej wagi ciężarka.

Jeśli chodzi o pokrycie betonu, to chyba najprościej będzie kilkukrotnie pomalować odpowiednią farbą. Niestety, póki co nie znam się na tym zbyt dobrze i nie doradzę jakiego typu farba będzie najodpowiedniejsza.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-05-2010, 08:13
RE: Siłownia - betonowe obciążniki
Dziękuję za pomoc i przepraszam za błędy.
Właśnie już wczoraj odlałem jeden odważnik o pojemności 1 litra , a proporcje to 1/2,5/0.2 - cement,żwir,granulat gumy z opon.
27-05-2010, 16:09
Wykonałem już owe talerze z betonu.
Ich gęstość to równiutko 2.1grama/1cm3 pokryłem je silikonem i dętkami tak że przy upadku talerza o wadze 10 kg z około 30 cm nic się nie stało więc muszę uważać tylko przy martwym ciągu.
Największy odchył od normy to około 170 gram ale i temu zaradziłem naklejając blaszki a 20 gram w tą czy w tą.
09-03-2011, 13:50
A poco odlewac? Przy torach pelno tego wisi... 1 wazy ok. 28kg.
22-03-2016, 08:14
Witam jestem nowy na forum nie wiem czy to dobry temat
Proponuję niektórym więcej rozwagi. Czasami warto przemyśleć niektóre kwestie, zanim podejmie się odpowiednie działania.

USR011203 - Zerknij tu: http://www.comperia.pl/forum/dla-firm/58...tml#p73066

Polecam http://forum.ipo.pl/index.php?showtopic=...entry95596
11-08-2016, 22:58
Na prawdę chce ci się to tworzyć? Ja lubię wieczorem wyjść poćwiczyć na miasto w drodze powrotnej akurat odpoczywają mięśnie. http://www.energym.com.pl/ tutaj chodzę od niedawna i mają bardzo dobre dorady
17-08-2016, 21:09
ja np wolę domową siłownię, nie lubię zbyto pozerstwa co niektórych. W moim przypadku to zainwestowałem w żeliwne obciążenie, czasem można tanio sobie gdzieś znaleźć
30-09-2016, 01:16
tez mam pare dobrych sprzetow w domu, dobrze sie cwiczy, spokojnie, nikt nie goni
19-10-2016, 14:50
Ja bym nie kombinował, tylko przyczaił się na coś taniego na olx. Opcjonalnie można poszukać czegoś na pchlim targu... Czasami można niezłe rzeczy wyrwać za grosze Smile
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości