Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat, czy prawnik?
05-01-2018, 15:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2018 15:14 przez Majsterkowiczka.)
RE: Adwokat, czy prawnik?
Ja z kolei korzystałam z usług mecenasa Budrewicza, gdyż slyszałam wiele pochlebnych opinii na jego temat. Prawda jest taka, ze zalezalo mi na majatku i prawach do opieki nad dziecmi i jestem bardzo zadowolona z zakonczenia sprawy. Mecenas skupial sie na celach klienta, opracowujac dobra strategie, ktora pomoze mu wygrac. Naprawde polecam go osobom, ktore sa w podobnej sytuacji !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2018, 10:28
Chyba każdy adwokat to prawnik a nie każdy prawnik to adwokat Big Grin Tak mi się wydaje, że prawnik jest bardzo szerokim określeniem
07-01-2018, 13:34
Hm... No nie da się z całą pewnością ukryć, że na ten moment wybór rzetelnej i sprawdzonej kancelarii prawnej do najłatwiejszych rzeczy nie należy. Głównie ze względu na prawdę dużą ilość kancelarii. Ale część z nich jest dość wyspecjalizowana w określonej dziedzinie prawnej. Tak czy owak, przed podjęciem decyzji o wyborze kancelarii prawnej, koniecznie trzeba zrobić porządny research, żeby wybrać dobrze.

Najlepiej to zrobić poprzez popytanie wśród znajomych. Jak w Katowicach jakiś czemu potrzebowałem prawnika od windykacji należności, popytałem znajomych, którzy polecili mi http://kancelariafortis.pl/ I faktycznie, dwadzieścia trzy lata doświadczenia na rynku, bardzo dużo wygranych spraw i naprawdę obszerne doświadczenie w różnych dziedzinach prawnych daje spory spokój ducha o to jak ostatecznie uda się rozwiązać problem.

Ja lubię dziwaków. Raczej trudno zaufać komuś, kto na takim świecie umie zwyczajnie wyglądać i normalnie żyć.
08-01-2018, 15:20
Różnica jest taka, że adwokat to już specjalista po aplikacji, a prawnik to każdy, kto ukończył studia prawnicze Smile
14-01-2018, 17:33
dużo informacji o prawnikach / adwokatach znajdziecie na tym forum http://www.rozwod24.info/forum/
16-01-2018, 12:57
Nie wiem kompletnie jaka jest różnica Tongue Może w jakiś uprawnieniach. Znajoma korzystała z pomocy kancelarii adwokackiej KK Adwokaci - adwokat dąbrowa górnicza gdy potrzebowała pomocy prawnej więc jakbym miał jakikolwiek problem związany z zagadnieniami prawa to pewnie tez i tam bym się udał
19-01-2018, 11:41
Potrzebujesz porady prawnej czy masz jakieś pismo do napisania - wystarczy prawnik. Masz sprawę w sądzie i chcesz zatrudnić pełnomocnika - wtedy tylko adwokat. Coraz częściej firmy decydują się na stałą współpracę z kancelarią by nie było konieczności zastanawiania się gdzie i do kogo iść po pomoc. Taką kancelarią jest na przykład https://kancelaria-szip.pl/ oni specjalizują się w kompleksowej prawnej obsłudze firm.
19-01-2018, 17:54
Każdy adwokat to prawnik, także polecam tego pierwszego! haha
02-02-2018, 14:35
Też uważam, że wybór adwokata będzie najlepszy - ma szerszy zakres kompetencji. A jeśli teraz szukasz jakiegoś specjalisty w zakresie prawa ze Śląska, to mogę polecić Ci go: http://www.kancelaria-kalamala.pl/ jest bardzo skuteczny
06-02-2018, 13:46
Ja w sytuacjach prawnych związanych z moją firmą korzystam z kancelarii radców prawnych Czapczyński. Nie znam się na prawie i wolę powierzyć im zadania związane z tymi aspektami a sam zająć się swoim fachem na którym się znam. Teraz staram sie o dotacje unijne na innowacje i właśnie pomagają mi załatwić wszelkie formalności.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości