Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pracuj z dowolnego miejsca na świecie
19-03-2017, 14:13
Post: #1
Pracuj z dowolnego miejsca na świecie
Po polsku nazywa się to „wolny strzelec”. Freelancerzy przyjmują zlecenia: od drobnych, takich jak napisanie krótkiego tekstu do gazety po ogromne projekty typu zbudowanie aplikacji. Ponieważ nie są zatrudniani na etat, zazwyczaj nie muszą się zjawiać w biurze i pracują nad zleceniami we własnym zakresie, kontaktując się co jakiś czas ze zleceniodawcą.

Bycie freelancerem kojarzy się najbardziej z dizajnerami i programistami, ale wiele osób też zajmuje się domki krynica morska:
marketingiem,
social media,
pisaniem dla magazynów internetowych i drukowanych,
fotografią oraz obróbką zdjęć,
architekturą lub projektowaniem wnętrz,
tłumaczeniami,
a nawet muzyką czy sztuką.

Zacząć pracować w ten sposób możesz już teraz, nawet jeśli masz stałą pracę – poszukaj zleceń nawet wśród znajomych, albo na Upwork czy Elance, w wyjątkowych sytuacjach (tzn. gdy szybko potrzebujesz kasy) na Gumtree. Aby dostawać coraz lepsze zlecenia, musisz zbudować konkurencyjne portfolio, gromadząc też wokół siebie osoby które w przyszłości będą Cię zatrudniać. Mając kilka stałych klientów którzy będą Cię polecać kolejnym, można zrezygnować z etatu i przejść na stałe bycie wolnym strzelcem.

Ten sposób pracy zdalnej jest od wielu lat bardzo popularny za granicą i powstało mnóstwo blogów dla osób które chcą się tym zająć – dosłownie możesz wpisać dowolny zawód + „freelance blog” i znajdziesz mnóstwo pomocnych wyników. Przeczytaj też ten artykuł do końca, bo pod nim polecam moje ulubione źródła wiedzy dla wolnych strzelców i przedsiębiorców.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2017, 14:17
Post: #2
RE: Pracuj z dowolnego miejsca na świecie
to bardzo ciekawe rozwiązanie
więcej o autorze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości