Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rolnictwo - czy to się opłaca
12-03-2017, 16:20
Rolnictwo - czy to się opłaca
Co myślicie o tym, aby zająć się zawodowo rolnictwem? Ostatnio czytałam trochę o rzepaku i można się tym poważnie zainteresować. Istnieje wiele ciekawych technologii, które ułatwiają pracę - między innymi Clearfield: http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl...tpage.html. Sądzicie, że warto w to zainwestować?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2017, 21:41
RE: Rolnictwo - czy to się opłaca
Rolnictwo ma to do siebie, że jeden rok może byc bardzo opłacalny, a w drugim możesz ponieść straty. Za dużo czynników wpływających na zysk, nie zależy od Ciebie. Że wymienię tylko: pogoda, ceny płodów rolnych nie tylko w Polsce ale i na Świecie, różnego rodzaju klęski żywiolowe itp. Dlatego jest to bardzo ryzykowne.
Ponadto na rolnictwie trzeba sie trochę znać. Nie można sobie powiedzieć: Dzisiaj będę rolnikiem i bez żadnego przygotowania zacząć uprawiać rzepak, czy hodować bydłoSmile

Nigdy nie wiemy, jak wielki udział mają w naszym życiu inni ludzie, kto podejmuje decyzje, kto pociąga za sznurki. Chcielibyśmy wierzyć, że my sami, a potem się okzauje, że to zawsze był ktoś inny.
18-03-2017, 16:29
Po pierwsze zadaj sobie pytanie, czy się na rolnictwie znasz. No chyba że masz takie fundusze, że chcesz tylko inwestować, a zatrudnisz sobie jakiegoś fachowca, który będzie zajmował się planowaniem i organizowaniem wszelkich prac. Tylko czy teraz jest to opłacalny interes? Na pewno dopłaty z Unii Europejskiej kuszą, ale już zyski osiągane z samej produkcji to już chyba takie rewelacyjne nie są. Chyba że dobrze trafisz w jakiś produkt, to wtedy może okazać się to dobrym biznesem. Ale tak ogólnie to chyba nie jest łatwo.

Zabójcy mają cele. Siepacze mają truposzy.
24-03-2017, 16:30
Przede wszystkim trzeba się na tym znać. Wbrew pozorom nie jest to zawód, którego można nauczyć się w kilka dni.
24-03-2017, 19:09
Ja mam podobne pytanie. Ile kosztuje usługa geodezyjna polegająca na zmierzeniu powierzchni pola, które posiadam? I miałby ktoś jakąś firmę zajmującą się tym? Może coś takiego: http://geoembud.pl/geodezja/geodeta-tarnowskie-gory/ Co o tym sądzicie?
26-03-2017, 15:11
Trochę zbyt ryzykowne brać się za rolnictwo. Ja np. bym nie próbował.

http://piekna-trawa.pl/jaka-nawierzchnie...etycznych/
02-10-2017, 21:43
Nie jest to trudny kawałek chleba. Moja rodzina od lat zajmuje się rolnictwem i to naprawdę opłacalny biznes. Naszą specjalizacją jest uprawa jęczmienia , ale myślimy o tym by pójść również w kierunku kukurydzy i rzepaku
04-10-2017, 17:39
Co myślicie o Europejskim Forum Gospodarczym - Łódzkim 2017 ? Dla mnie to fajna inicjatywa i szansa na poznanie ważnych osobistości.
08-11-2017, 19:49
To jest trudne pytanie. Jak sie na tym znasz i lubisz pracę na roli to wyciagniesz z tego korzysci. Ale wiadomo - nic za darmo nie ma. Mój brat ma hodowlę bydła mięsnego i co chwile w to inwestuje - same dodatki do pasz takie jak np oferuje Arkop http://arkop.pl/project/tlenek-cynku-paszowy/ trochę kosztują. No ale jak chce mieć zdrowe stado to trzeba kupowac takie premiksy.
09-11-2017, 14:08
poza pracą to również życie, pewnie zależy co robisz ale ciężko z urlopem czy wolnym w dni świąteczne

ресурсы
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości