Forum Majsterkowicza
Budwa rębaka do gałęzi - Wersja do druku

+- Forum Majsterkowicza (http://forum.majsterkowicza.pl)
+-- Dział: DIY (/forum-9.html)
+--- Dział: Pomysły/Niedokończone (/forum-10.html)
+--- Wątek: Budwa rębaka do gałęzi (/thread-774.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: Budwa rębaka do gałęzi - jojo1981 - 12-02-2013 22:02

Jakby kogoś interesował wałek napędowy na sześcioklinie z łożyskami zabudowanymi w rurze fi80mm bardzo podobny jak ten w moim rębaku, to będę miał taki do sprzedania. Zainteresowanych proszę o kontakt.

RE: Budwa rębaka do gałęzi - rzeszowiak - 13-02-2013 00:05

Koledzy a jakby który napotkał na koła pasowe od kosiarki osy, chodzi mi o duże koło napędzające i małe napędzne na 3 paski klinowe to byłbym wdzięczny za jakieś info.

RE: Budwa rębaka do gałęzi - grzes - 13-02-2013 14:28

Jakieś zaciemnienie miałem oglądając to zdjęcie, oświeciło mnie teraz.
Nie chcę Cię irytować ale, rozumie że zrębki nie wylatują w dużych ilościach w stonę operatora?
http://www.youtube.com/watch?v=X4R6qHcJsr0 tutaj widać rozwiązanie zmiany obrotów drugiego wałka. Ja napęd obydwóch wałków mam z jednej strony i będzie to rozwiązane trochę inaczej, aczkolwiek podobnie.

Zozol Zamontowanie noży, tak jak to zrobił JARRO na pewno się spisze dobrze. Dla łatwości cięcia ważny jest kąt pod jakim się mijają, im mniejszy tym lepiej. Zobacz post #29, nie mam żadnych obaw. Stalice im niżej zamontujesz tym będzie lepiej, jednak dojdziesz do momentu gdy noże będą się mijać pod dużym kątem. A to już nie będzie dobre. Trzeba by może wtedy stalice pochylić. Ja myślę rozwiązać to tak
[attachment=675]
Tzn. zamiast obniżać stalicę będę podawał materiał pod kątem. Efekt ten sam. Dodatkowo jak coś się wydostanie to zleci z powrotem gdzie jego miejsce, krótkie drzazgi też, czyli "ładowanie widłami " Shy Stalicę narysowałem za wysoko, ale wiadomo o co chodzi.
Dla tych którzy bęben robią z tarcz, proponuję wykonać miejsce pod dodatkowe dwa noże. Dokręcając dwie sztuki w prosty sposób można skrócić zrębkę do 2,5cm, np. do pieca z podajnikiem.

Zdjęcia proponuje robić w mniejszej rozdzielczości np 3mega, też miałem z tym kłopot. Mają wtedy mniejszą wagę ale zachowują rozmiary.

Mam do zbycia walce od dużej sieczkarni w cenie złomu użytkowego. więcej na pw.
[attachment=676] [attachment=677]

RE: Budwa rębaka do gałęzi - jojo1981 - 13-02-2013 16:24

Grześ nie wypadają praktycznie wcale, ale czasami jakiś zabłąkany kawałek wyleci. Ciekawy patent na tym filmiku do napędu wałka stałego. Osobny napęd z drugiej strony i dwa trybiki tej samej wielkości i pozamiatane. Ciekawostka, niestety u mnie taka przeróbka nie wchodzi już w grę. Grześ wrzuć jakieś foty z produkcji jestem ciekaw.

RE: Budwa rębaka do gałęzi - wojciech1 - 14-02-2013 17:43

od czego są te uchwyty na norze i skąd je można wytrzasnąć

RE: Budwa rębaka do gałęzi - jojo1981 - 14-02-2013 22:31

Sprzedam wałek napędowy wom.

RE: Budwa rębaka do gałęzi - jarrro20 - 15-02-2013 00:36

grzes są postępy tylko teraz mam mniej wolnego czasu ukończyłem wyrzutnik dzisiaj i teraz zabieram się za 3 punktowy układ zawieszenia by podpiąć maszynkę do ciągnikaSmile co do wylatujących kawałków ja rozwiązałem to obudową wałka podającego tj wałek podnosi się względem dolnej obudowy 7 cm wałek podający ma 14 cm średnicy a jego obudowe przy wlocie obniżyłem tak by by zakrywała go prawie całego za wyjątkiem tych 7 cm jego skoku.

zozol tak była próba i spisuje się dobrze ładnie wyrzuca, samo cięcie na gałęzi wygląda perfektSmile nie mam odniesienia jak by było z nożami w odwrotnej pozyci ale jestem bardzo zadowolonySmile zrębina ma 4-5 cm długości. Jeśli chodzi o stalice to ja mam na oko 5-6 cm poniżej osi wału tnącego pochyloną w ten sposób by zewnętrzna strona noża przesówała się po praktycznie całej jej grubości a zrobioną mam ją z resora 18mm

jak coś zrobie jutro szkic. fotki też powinny jutro być:

RE: Budwa rębaka do gałęzi - jarrro20 - 15-02-2013 00:39

wojciech1 możesz zrobić je z grubego płaskownika 2-2,5 cm grubości tak jak ja ,jojo1981 chyba tak samoSmile ja kupiłem je w skłądzie stali konstrukcyjnej.

RE: Budwa rębaka do gałęzi - jarrro20 - 15-02-2013 21:50

oto moje niewielkie postępySmile wyrzutnik składany do pozycji transportowej, na końcu regulowana klapa do dokładniejszego ustalania konta wyrzutu zrębki, mocowany na zawiasie od góry i klamrze z dołu by go ściągać bo planuje zrobić jeszcze jeden krótszy do napełniania worków, spawany z pasków blachy 3,5 bo nie dysponuje giętarką i uznałem że tak będzie prościejSmile ponadto napinacz łańcucha napędu wałka podającego z regulacją naciągu sprężyny.

RE: Budwa rębaka do gałęzi - jarrro20 - 15-02-2013 22:07

widzieliście to? http://www.youtube.com/watch?v=PFyoPWYdi2E